https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SILVERSTONE’DA GÜLEN İSİM HAMILTON, KAZANAN YİNE MERCEDES!

Okunması Gerekenler

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda sezonun dokuzuncu yarışı olan Büyük Britanya Prix’sini seyircisi önünde kazanan Mercedes pilotu Lewis HAMILTON, bu sezon 5. kez podyumun zirvesine çıktı.

İngiltere’nin Northamptonshire Kontluğu’nda, 5 bin 891 metre uzunluğundaki Silverstone pistinde 52 tur üzerinden yapılan yarışa “pole pozisyonu”ndan başlayan Mercedes’in şampiyona lideri sürücüsü NICO ROSBERG kalkışta sorun yaşamasa da, ilerleyen turlarda ( 29.TURDA) vites kutusunda problem yüzünden yarış dışına kalmak zorunda kaldı.

Takım arkadaşının devre dışı kalmasıyla bitiş çizgisine kadar rahat bir şekilde önde giden İngiliz pilot sezonun 5’inci, kariyerinin 27. yarış zaferini elde etti.

Hamilton’ın 30.135 saniye gerisindeki Williams-Mercedes pilotu BOTTAS ikinci, liderin 46.495 saniye arkasındaki Red Bull-Renault sürücüsü Daniel RICCIARDO ise üçüncü oldu.

Bu sonuçla 165 puanla pilotlar klasmanında birinci sırada bulunan Rosberg ile en yakın takipçisi Hamilton arasındaki fark 4’e indi!

Takımlar sıralamasında da MERCEDES mücadeleyi 326 puanla açık ara önde götürüyor.

İkinci sırada 168 puanla Red Bull-Renault, 3 ve 4.sıralarda da 106 puanla Ferrari ile 103 puanlı Williams-Mercedes bulunuyor.

Sezonun 10. yarışı olan Almanya Grand Prix’si 20 Temmuz’da Hockenheim’de yapılacak.

ABCSPOR

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular