https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SEZONUN İLK YARISI ARDINDAN RED BULL, RICCIARDO VE KVYAT

Okunması Gerekenler

TUNA OZKAYARED BULL – 96 puan

Sezonun ilk yarısında beklentileri karşılaşamayan bir marka daha..

Şampiyon olmaları tabii ki hayal ötesiydi ama en azından podyumu, yani ilk 3 sırayı zorlayebileceklerini düşünüyorlardı.

Gözüken o ki, evdeki hesap çarşıya uymadı!. Olaylı Macaristan GP’sinde gösterilen kusursuz performans haricinde ( 2-3 yapmışlardı), Red Bull’un kalan 9 yarış içinde tatmin edici hiçbir performansı olmadı dersek abartmış olmayız.

red bull 3Geçen sezondan gelen ‘’düzlük’’ problemi geçmeyen Red Bull, bu yetmezmiş gibi motor konusunda da çuvallayınca, F1’in konu mankeni markalarına dönüştü dersek yeridir.

Sezonu da markalar sıralamasında, çok büyük olasılıkla bugünkü yerleri olan 4.lükte bitireceklerdir..

Bu arada Red Bull’un F1’den çekileceği söylentileri ‘’başarısız performanslar sonrasında’’ giderek artmaya başladı ama bunun ne derece gerçekçi bir haber olduğunu ilerleyen aylarda anlayacağız.

DANIEL RICCIARDO – 51 puan

red bull 1İlk yarı performansına bakarsak başarılı demek tabii ki doğru olmaz ama bu yavaş ve dayanıklılık problemi aşikar araçla uçacak hali de yoktu Avustralyalı’nın..

Son yarış Macaristan’da gelen üçüncülük ve Monaco’da kazanılan 10 puanı çıkartırsak, 3 vasat ve 5 çok kötü yarış performansı izledik Ricciardo’dan..

Valtteri Bottas ile Ferrari koltuğuna aday gösterilen iki kişiden biri ama Kırmızılar’ın gözüne girmek için sezonun geri kalan bölümünde daha agresif bir görüntü sergilemesi ve biraz daha fazla puan-başarı gerekiyor.

DANILL KVYAT – 45 puan

Sezona oldukça tutuk başlayan ve ilk 5 yarışta toplamda sadece 5 puan alabilen 21 yaşındaki Rus pilot, ilk yarısının 2.perdesini ise 40 puanla geçmeyi başardı.

Özellikle takım arkadaşı ile 2-3 yaptıkları Macaristan’da spot ışıklarını üzerlerine çevirdiler. Geçen sezonun en iyi çaylağı olarak kabul edilen Kvyat, bugün için 45 puanla 8.sırada ama, 2.yarıda saha kalkıp 1-2 sıra atlayabilir.

En kötü durumda bile 8.likteki yerini kaybetmeyeceği düşünüyorum çünkü arkasından gelen rakipleri ile arasından 20+ puan diferans bulunuyor.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : tuna.ozkaya@abcspor.com

twitter : @tunaozka

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular