https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SEZONUN İLK YARISI ARDINDAN FERRARI, VETTEL VE RAIKKONEN..

Okunması Gerekenler

TUNA OZKAYAFERRARI – 236 puan

Bir zamanların açık ara en önemli F1 Markası ve son senelerdeki serbest düşüş sonrası sevenlerini hayalkırıklığına uğratan Ferrari..

Bu sezon ise Mercedes hegemonyasını yıkıp sürünün başına geçemelerse de, en azından sezonun ilk yarısını 2 Vettel damalı bayrağı ile kapatmayı başardılar.

Sezonu çok büyük olasılık Markalar yarışında ikinci, bireysel olarak da Vettel ile üçüncü sırada bitirecekler ve bu sonuç onlar için kötü sayılmaz.

VETTEL 11Bu arada bence herşeyden önce yeni takım patronu Maurizio Arrivabene’ye bir alkış lazım çünkü bir anda gelip ‘ Kasım 2014’ , ten uyumunu sağlayabilmek hiç de kolay bir iş değil!

SEBASTIAN VETTEL – 160 puan

Vettel, Red Bull ile 2010-11-12-13 senelerinde 4 kez üst üste  şampiyonluk apoletli bir pilot ama kendisine yakıştırılan ‘’yeni Schumacher’’ lakabını hak edip etmediği sorusuna benim cevabım maalesef hayır!

Genelden bu sezona dönersek; Malezya ve Macaristan yarışlarından soğukkanlılıkla galip çıkmasını bilen Vettel, sezonun geri kalan bölümünde de başarılı bir grafik çizdi denebilir ve 4.sıradaki Bottas ile arasında 83 puan fark var.

İkinciliğe yükselebilir mi ? Bence çok zor ama 2. Sıradaki Rosberg ile arasında, Rosberg’in lider durumdaki Hamilton ile olduğu gibi 21 puan fark var ve sadece 1 yarışlık fark, son haftalara kadar devam ederse, Alman pilotun üstünde büyük bir baskı oluşturacağı kanaatindeyim.

KIMI RAIKKONEN – 76 puan

RAIKBu sene de hayal kırıklığı konusunda istikrarı devam ediyor. Sezonun ilk yarısını 76 puanla 5.sırada geçti ve kursu şansı yok denecek kadar az. Bottas (77)- Massa (74) ve hatta Ricciardo (51) ile 4.lük mücadelesi yapacak gibi gözüküyor.

Kariyerinde sayısız başarılar olmasına rağmen, bu sezon sadece 1 kez Bahreyn’de kürsüye çıkabilen Fin pilot, en son damalı bayrağı da 2013 Avustralya’da görmüştü.

F1 hayatının son demlerine kaldığı bu günlerde bir kez daha görebilir mi ? Bence çok zor!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

TUNA ÖZKAYA

mail : tuna.ozkaya@abcspor.com

twitter : @tunaozka

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular