https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SEVİNMEK HARAM

Okunması Gerekenler

Yok arkadaş, hakikaten fazla sevinmek yaramıyor bize.
Sanki sevinmek haram Fenerbahçe’liler için.
Uzun zamandır moraller dipteyken üst üste Galatasaray karşısında farklı branşlarda kazanınca keyiflendik ister istemez. Bir de Trabzon sezonun ilk yenilgisini alınca bu hafta puan farkını kapatmak için de fırsat geldi ayağımıza. Ligin yeniden başlaması için, Fenerbahçe’mizin rüzgarı arkasına alması adına tüm şartlar oluştu bir anda. Tek yapmamız gereken Antep deplasmanında alınacak bir galibiyetti. Yine olmadı. Yine hevesimiz kursağımızda kaldı.

Kimse kendini kandırmasın. Karşımızda öyle aman aman bir Gaziantep takımı yoktu. Onlar üstümüze gelmediler. Baskı kurmadılar. Oyuna hakim olmadılar. Biz kendi hatalarımızla intihar ettik. Böylesine önemli bir maçta o kadar anormal bireysel hatalarla rakibe fırsatlar verdik ki, inanılır gibi değil.Yediğimiz ilk iki gol Gustavo’nun üzerinde baskı da yokken kaptırdığı toplarla geldi. Sonra güvendiğimiz dağlara kar yağdı. Kim Min Jae önce bir kaptırdı olmadı, sonra bir daha kaptırdı 3.’yü yedik. Belki skora yansımadı ama Szalai de yaptı bir kaç hata, şansı yardım etti, gol yemedik. Hoş yesek ne farkeder? Şöyle bir maçı kazanamıyorsan gerisi boş.

3’lü defansla 4’lü defansla alakası yok bunun. Bu kadar bireysel hatayı çıkartmak çok zor. Garibim Crespo kendini yırttı hem defansta açıkları kapatmak hem de ofansa destek vermek için. Onun güzel oyununa yazık oldu. Hoca da bazı müdahelelerde geç kaldı. Rossi ilk devre bir çok pozisyonda vardı ama ”o son pası” yine veremedi. Osai de kardeşinin vefatı sonrası gayet doğal olarak verimsizdi, asistine rağmen belki de hiç oynamamalıydı. Gustavo ise kariyerinin en kötü günlerinden birini yaşadı. Devre arası oyundan çıkartılamaz mıydı? Pelkas’ı belli ki hiç düşünmüyor hoca ama son 15 dakikada bile oyuna girmez miydi? Bunların hepsi insanın aklına geliyor elbette ama günün özeti bugün bizim yaptığımız hatalar. Bugün biz resmen kendi kendimizi yendik.

Sonuçta bir kaç gün sevindik, güldük, eğlendik, umutlandık.
Bugün ise yine kahrolduk.
Halbuki maç öncesi puan farkı 9’a düşecek diye hepimiz inanmıştık.
Artık 2 gün üst üste sevinmeye korkar olduk.
Bu kadar çok duygusal ”iniş-çıkıştan” hakikaten yorulduk.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

AMATÖRCE

Yedigimiz iki gol de olacak iş değil. İlkinde ortada fol yok yumurta yok. Rakibin ne baskısı var ne pozisyonu....

Benzer Konular