https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SESSİZ SEVİNÇ

Okunması Gerekenler

cem-demirciogluNihayet ligler başladı. Heyecanlı ve temiz bir sezon geçirmek dileğiyle ekran başına geçtik.  Sessiz sedasız bir stad hiç çekilmiyor. Daha ligin ilk maçında ceza yemek çok ilginç.

Galatasaray ideale yakın kadrosu ile sahadaydı. Defans hattı ve defans önünde Tolga ile Selçuk artık standart diyebiliriz. Sağ tarafta Linnes çok aksadı ve biraz da yanlız kaldı. JOR* da haklı ve erken davranıp devre arasını beklemeden emektar Sabri’yi oyuna aldı. İlk dakikalarda Galatasaray baskılı başlamıştı ama pozisyonlar Karabük’ten geliyordu. Traore, Yatabare ve Poko çok önemli pozisyonları değerlendiremezken, Galatasaray’ın ilk atağı 34’de Bruma’nın şutu ile gerçekleşti. 43.daikada Chedjou mutlak golden yararlanamadı.

gs karabuk 1Maç, ikinci yarının 70.dakikasına kadar orta saha mücadelesinden ileri gidemedi. Son 20 dakika Karabük mutlak pozisyonları harcadı. Maçı Karabük kazansa sürpriz sayılamazdı. İkinci yarı Galatasaray’da Tolga ve Eren ayakta kalan oyunculardı. İkisi de bu sene çok yararlı olacaklar, bu belli oldu. Eren sırtı dönük oynayabilen, kafa ile top dağıtan, hava hakimiyeti olan modern bir santrafor. Bugün de son saniyede attığı şık kafa golü ile görevini fazlasıyla yaptı.

Galatasaray’da defans hataları devam ediyor ama esasında defans hatasından çok orta sahanın dirençsizliğinden kaynaklı top kayıpları. JOR* bu hataları mutlaka giderecektir. Taraftar ona güveniyor ve doğru işler yapıyor.  Bir çift söz de Karabük için; bu senenin en iyi takımlarından olacağı kesin. Tudor çok disiplinli bir ekip kırmuş. Tebrikler…

Bilinçli ve sorumlu bir taraftar olup, bir daha böyle sessiz tribünlere oynamamak dileğiyle….

*JOR: Jan Olde Riekerink

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Son Haberler

AMATÖRCE

Yedigimiz iki gol de olacak iş değil. İlkinde ortada fol yok yumurta yok. Rakibin ne baskısı var ne pozisyonu....

Benzer Konular