SES YOK GOL YOK

Corona virüs tehlikesi sonucu alınan önlemlerle tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanma kararı alınınca ruhsuz ve zevksiz maçlar başladı. Tedbir kararı doğru ama bir adım daha atılarak tüm maçlar en az 15 gün ertelenebilirdi. Tüm takımların konsantrasyonu bozuldu, hevesler kaçtı.

Bugün oynanan Trabzon Başakşehir ve Galatasaray Beşiktaş maçları son derece zevksiz ve sıkıcı maçlardı. Oyun iyi bile olsa antreman gibi gözüktüğü için seyretmek bile işkence gibi. Futbolu konuşmak bile anlamsız.

Galatasaray maç boyu kazanmayı isteyen, Beşiktaş ise kalabalık defansla gol yememeyi hedefleyen bir Anadolu takımı havasındaydı. Ilk yarı Galatasaray, birkaç pozisyon buldu ama forvette çoğalamadı. Daha doğrusu Beşiktaş defansını geçemedi. Beşiktaş ise ilk yarı kaleye şut atamadı. Ikinci yarı Galatasaray daha bildiğimiz takım gibi oynadı ama Onyekuru ve Feghouli’nin fizik yetersizliği sonucu etkili olamadı. Ömer Bayram’ın ikinci yarı oyuna girmesi ile hareketlilik ve pozisyonlar arttı. Feghouli mutlak bir golü cömertçe harcayınca başka da önemli bir pozisyon olmadı. Maç başladığı gibi bitti.

Ayağına gelen fırsatı tepen Galatasaray bu iki puanı çok arayacak, belki de bu kayıp şampiyonluktan edecektir.

Özellikle Trabzon ve Galatasaray seyircisiz oyanamaya alışmak durumundalar. Seyircisiz maçlardan en çok zararı bu iki takım görecek.

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz