https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SERHAT HERGÜNER RÖPORTAJI; HİDAYET TÜRKOĞLU – ÖZEL

Okunması Gerekenler

serhat ergunerAktif sporculuk kariyerini noktaladıktan sonra Türkiye Basketbol Federasyonu’nun da CEO olarak göreve başlayan efsane spor adamı Hidayet Türkoğlu, sitemizden Serhat Hergüner’e yöneticilik günlerini anlattı.

Uzun yıllar Amerikan Basketbol Ligi’nde (NBA) forma giydikten sonra aktif sporculuk hayatını noktalayan Hidayet Türkoğlu, Serhat Hergüner’e özel açıklamalarda bulundu.  Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay’ın büyük güven duyarak göreve getirdiği Türkoğlu, daha bu kulvarda yeni olduğunu ama yavaş yavaş yeni görevine göreve ısındığını belirtti.

Özel Çavuşoğlu Kolejinde başlayan kariyer, 16 yaşında Efes Pilsen ile imzalanan sözleşme ve 4 senelik Türkiye Ligi macerasında sonra, 2000’den bu seneye dek 15 sene NBA’de kariyerini sürdüren, milli takımımızın da efsane oyuncusu olan Hidayet Türkoğlu, sporculuk yaşantısından, yöneticilik kariyerine geçiş sürecini de değerlendirirken, “İlk etapta bazı zorluklar yaşadım. Bu da çok doğaldı aslında çünkü ilk kez yönetici koltuğuna oturmuştum. Öğrenmem gereken şeyler var. Bunun için de zamana ihtiyaç var. Bu işe her geçen gün biraz daha fazla vakit ayırıyorum. Kafa yoruyorum. İşime her geçen gün daha fazla ısınıyorum. İnanıyorum ki 2-3 aylık bir zaman diliminde işleyişi de tamamen oturttuktan sonra, hep beraber çok güzel işlerin altına imzamızı atacağız’’ şeklinde konuştu.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : serhat.herguner@abcspor.com

twitter : @HergunSerhat

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular