https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SERBEST DÜŞÜŞ

Okunması Gerekenler

ALP ERALPFenerbahçe taraftarı ne zaman ”bundan daha kötüsü gelmez başımıza” dese hep daha da kötü bir senaryoyla karşılaşmıştır. Aynı taraftar geçen sezon başında çok defansif olduğu için Jozef-Topal ikilisinden şikayetçiydi. Diego’nun yerine Ozan Tufan’ın forma bulmaya başlamasıyla üç tane önlibero özellikli orta sahaya kavuştular.

 

fb-manu-12Bu gece ise Ozan’ın sakatlığı sonrası Neustaedter de orta saha başladı oyuna. Böylece iki önlibero bir de stoper özellikli orta saha ile kötünün kötüsü yine geldi başlarına. Bu diziliş ile fazla top yapamayacağımız,hücum zenginliği sağlayamayacağımız belliydi zaten. Bir de son vuruş sıkıntıları olan Alper ile Volkan Şen açıklarda yeralınca bir çocuk bile şu yorumu yapabilir hale geldi .”Bu 11’de sadece Van Persie gol atabilir”

 

Beklendiği gibi de başladı oyun. Yarım saat boyunca rakip kaleye gidemedik, oyun kuramadık,hücum anlamında soru işareti bir performans sergiledik. İşin ilginç yanı karşımızda pek te iyi olmayan bir Manchester United vardı o dakikalarda. Baskılı gözüküyorlardı ama Volkan o ana kadar yere bile yatmamıştı. Pozisyon bulamamışlardı. İşte tam o sırada hiç gerek yokken üstüste acemice iki penaltı yaptık. Zaten maçın başlarında çaldığı basit faullerle rengini belli eden hakem böylesine hatalar yapan Fenerbahçe defansına cezayı kesiverdi. Maç ta aslında orda bitti.

 

fb-manu-13Üzerine bir de hala sezonu açamamış olan ve geçen seneki performansını mumla aratan Kjaer topu kaptırınca devreyi 3-0 mağlup kapadık. İkinci devre başında bir gol daha yedikten sonra ise yine aynı görüntüyle karşılaştık. Direnç göstermeyen bir takım, Topal ve Volkan Şen’in liderlik ettiği bol top kayıpları ve can acıtan yenilgiyi kabullenme halleri. Sonrasından akılda kalanlar bunlar. Bir de Van Persie’nin attığı şeref sayısıyla Manchester tribünlerini selamlaması.

 

Tribün demişken defalarca yazdık çizdik. Aslında Monaco maçının başlama düdüğü boş tribünler önünde çalındığında belki de sezon bitmişti. Alarm düdüğü o gün çaldı ama önemseyen olmadı. Bunun sorumlularını da bu gece tribünlerde yerini alan Fenerbahçe taraftarı dakikalarca haykırdı…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular