https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SELFIE’NİN ŞİFRELERİ

Okunması Gerekenler

ALP ERALPSosyal medyaya düşen bir fotoğraf çok ilgi çekti bu hafta içinde.

Fenerbahçe futbol takımının kaptanları, hocaları Ersun Yanal ve başkanları Aziz Yıldırım ile birlikte çektirdikleri Selfie’yi instagrama yükleyince tüm medya organlarında yer buldu bu poz kendine.
Sade ve sevimli bir fotoğraf olarak görülen bu kare aslında Fenerbahçe’yi rakiplerinden ayrıştıran,farklılaştıran en önemli unsurdu şampiyonluk yarışında.
Buram buram samimiyet kokuyordu.Aralarındaki sevgi ve saygıyı hissediyordunuz bir anda.Fenerbahçe’nin başkanından,hocasına,hocasından futbolcusuna nasıl takım olduğunu gözler önüne seriyordu o fotoğraf.
Antreman bitiminde ”Kokoreççiye gelen var mı?” diye sormuştu başkan ve yerlisi yabancısı bir çok oyuncu, hocalarını da yanlarına alarak, takılmışlardı başkanlarının peşine. Sade,spontane ve samimiydi Fenerbahçe’lilerin Selfie’si.
Örneğin aynı sahneyi Galatasaray için düşünebiliyor musunuz? Kokoreç yemesi sözkonusu değil zaten ama diyelim ki Ünal Aysal tesadüfen de olsa futbolcularla aynı ortama girdi ve kendilerini havyar-şarap partisine davet etti. Yemek öncesinde hazır biraraya gelmişken bu vesileyle takımın önde gelen futbolcularının isimlerini de öğrenmiş oldu. Teknik direktör Mancini de kanlı bıçaklı olduğu Drogba,  saha içinde fırçalayıp durduğu Kaptan Selçuk, Türk futbolcularla arası limoni olan Sneider’i de yanlarına katıp mutlu aile fotosu için poz verdiler.
Ya da Trabzon’a dönelim. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile biraraya gelmek için önce seçimlerin bitmesini beklemeleri gerekti futbolcular ve teknik heyetin. Öyle ya,kendisinin programı başbakanı seyahatlere yolcu etme töreni, seyahatlerden dönüş töreni ve mitinglerde bulunma zorunluluğu yüzünden oldukça yoğundu. Seçim sonrası biraraya geldiler diye düşünelim bir an için. Alacakları yüzünden kulübü UEFA’ya şikayet ettiği konuşulan Malouda, Fenerbahçe maçında yıllarca kader birliği ettiği arkadaşlarını yok sayan Özer, taraftarını ”Bunların hesabını daha sonra soracağız” diyerek sakinleştirmeye (!) çalışan Onur ve her sezonun başında kaçmanın hesaplarını yapan Colman hocaları Hami Mandıralı’yı da yanlarına alarak,başkan Hacıosmanoğlu’nun sevecen ve birleştirici kanatları altında pozlarını verdiler.
Gelelim Beşiktaş’a. Aslında aile havası yok denemez Beşiktaş için ama takımın önde gelen oyuncusu ve sezon başında bir numaralı kozu Fernandez girince aile fotoğrafına bir çuval incir berbat oluyor işte. Galatasaray ve Trabzon’un Selfie’si daha çekilmeden eğreti duruyor, Beşiktaş’ın Selfie’sini de havasını da Fernandez bozuyor maalesef.
Velhasılkelam başarı 11 tane iyi oyuncuyu biraraya toplamakla gelmiyor. Aile olmadan,takım olmadan şampiyon olunmuyor.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular