https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SAYGILI OLMAK

Okunması Gerekenler

SAYGILI OLMAK

Uzun zamandır bir ara yazı yazma fikrim vardı. Günün karmaşık garip koşuşturması bazen sabahın ne zaman başladığını farketmeden geceye vuran saatler insanı fikirlerinden uzak tutuyor.

Neyse bugün oynanan Fenerbahçe-Anadolu Efes basketbol süper ligi karşılaşmamızın içinde gelişen olaylar tetikledi ve artık yazmak gerekti.

Daha üç, dört gün önce takımına sevdalı genç kardeşimiz kalbine yenik düşmüş ve ülkenin beş yüz küsur yıllık bir camiası kendi evinde olan bu elim olayın taziyesine dahi gerek duymadan tüm birimleriyle mağduru oynamışken ya da başka bir söylemle yavuz,hırsız ev sahibini bastırma telaşındayken bizde saygıyla ilgili yazı yazalım diyoruz…

Ülkede her şey sanki güllük gülistanlıkmış gibi onca zorluğa rağmen Fenerbahçe’lilerin Obradoviç yönetimindeki basketbol takımına sahip olmaları ve yakıştırdıkları söz “dünyanın en güzel takımı” ülker arena’da geçirdikleri zamanları unutulmaz kılıyor ve her anı saygıyla yaşanmayı hak ediyor.

Obradoviç’in son Euroleague maçı sonrası basın toplantısında söylediği bir cümle çok önemli. Taraftarlarımız, bizi sevenler son beş yılda yaptıklarımızı galiba normal sanıyorlar ama değil..Bu cümlenin üzerine kitap yazılır. Önce kendinden başlarsın ey taraftar sekiz bin kombine aldın helal olsun ama nerdesin kardeşim, maç seçmeden, kupa, lig, Avrupa demeden bir koltuğu dahi boş bırakma, hava atışından bitiş düdüğüne kadar gerekiyorsa gırtlağın patlasın bizi yalnız bırakma çünkü bu takım hak ediyor…Saygı ..

Sonra rakipler, yöneticiler, antrenörler, oyuncular.. evet tabir yerindeyse er meydanında göğüs göğüse çarpışan ve bir top için yaşayanlara saygı duyun. Demeçlerinizde dikkatli olun. Oyun oynanırken kulaklarınızı dışarıya tıkayın , işinizi en iyi şekilde icra edin çünkü bu profesyonelliğin gereği..Saygı…

Hakemler, hata olacaktır, hiç kimse iyi niyetinizden şüphe etmiyor. Maçlara iyi hazırlanın. Artık teknoloji çağındayız. Profesyonelleştiniz, oyuncuları, yöneticileri, antrenörleri çalışın. Gördüğünüzü çalın. Yanlışta çalabilirsiniz ama ipin ucunu kaçırır telafi düdükleri de ardından gelirse durum hoş olmaz. Pozisyonları yakın takip edin, oyunun içinde olun.. Saygı duyun ki, saygı görün..

Saygılı olmak önce kendinden başlar ardından rakibine, hakemlere, seyirciye ve bunların tamamının birbirine davranışları bütünü saygılı olmalıdır.

Basketbol ligimizde iç sahada tam üç yıl, 62 maçtır bileği bükülmeyen Fenerbahçe, Obradoviç, tüm oyuncular, tüm idari personel saygıyı iliklerine kadar hak ediyor…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

Son Haberler

2024 PARİS OLİMPİYATLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2024 Paris Olimpiyat Oyunları, 26 Temmuz-11 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek ve 33. Yaz Olimpiyat Oyunları, 26 Temmuz açılış töreniyle resmen...

Benzer Konular