https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SASSARI FACİASI !

Okunması Gerekenler

ALEN OSEPYANAslında birer birer baktığında hiç fena isimlere sahip olmayan; Petway, Haynes, Logan, Alexander gibi Euroleague’in üst düzey takımlarında mücadele etmiş adamlar bu kadar mı akordsuz bir piyano gibi kötü ses verir!

Sardinya Adası takımı bence bu yıl Euroleague’in en zayıf takımıydı, grubumuzda olmalarını çok istemiştim ve grup liderliği avantajı idi Sassari.. Maç da bu dogrultuda Lasme ve Schilb’in müthiş temposuyla başladı. Rakip David Logan’ın kötü yönetimi, düşük şut yüzdesi ve kötü şut seçimleri ile başladı. İlk periyod 18-13 üstünlügümüzle geçildi. 5.dakikada 10 sayı ile öne geçmemize rağmen! Takım halinde çok kötüydüler, sadece biraz Haynes mücadele etti onlarda..

SAS GS 2Ama 2.çeyrekte Logan iki üçlük isabetini bulunca sakata mı geliyoruz dedim. Bir de Dorsey’den anlamsız bir hücum faul ve top kaybı gelince Coach Ataman çıldırdı. 14. dakikada hala 24-23 öndeydik. Sayıların 14’ü de Blake’den gelmişti.

Ama David Logan’ın 3. üçlügü ilk kez 26-24 ev sahibini öne geçirdi ikinci çeyreğin tam ortasında.. İlk yarı 37-37 bitti ya da bir başka deyişle ikinci çeyrekte felaket savunmamiz neticesinde 24 sayı yedik! Bardağın dolu tarafı ise; Blake Schilb nerdeyse ne atsa girdi ve takımın attığı sayıların yarısından fazlasını tek başına imza attı.

2.yarıya çok  iyi başladık 6-0 lık bir seriyle Blake Schilb gene çok iyi başladı. Ama eski Maccabi’li Marques Haynes’in eli de ateş aldı. Tek sorunumuz 55 sayımızın 26’sının Blake, 14’ünün de Lasme’den gelmesi yani 3. bir skoreri çıkaramamaktı.

SAS GS 4Son 1 dakikaya 55-52 girdik 3.çeyrekte. Bu çeyrek skoru 59-55 lehimize bitti. Biraz Sinan Güler, Eric Mc Collum ya da Micov hareket etse rahat şekilde alacağımız maçın son çeyreğine gene de önde ve ümitli girmiştik.

Final periyotuna eski Tofaş’lı Stipcevic’in 2 üçlüğü ile başladılar. Biz ise kolumuzu kaldıramadık. Öyle ki ilk 6 dakikada sadece Sinan Güler’in bir turnike basketi varken, rakipte Logan ortada yokken Stipcevic dağıttı bizi! Ve maç inanılmaz bir şekilde 68-61′ e geldi. Panik halindeyken Stephan Lasme’nin potayı kıran smaçı ile uyanır gibi olduk.

Son 2 dakika 40 saniyeye Sinan Güler turnikesiyle 70-68 geride girdik ve mola aldırdık. Son 21 saniyeye 75-72 geride girdik. David Logan’ın uzaydan attığı üçlüğüne Stephan Lasme cevap verdi ve top onlardaydı.

SAS GS 1Neticede olmadı, maçın karar periyodunda inanılmaz gayretsizdik. Ve 79-74 kaybettik.

Bu mağlubiyet Galatasaray Odeabank için çok önemli bir maglubiyetti zira deplasmanda kazanması gereken maçların hicbirini kazanamadı ve bence Avrupa’ya bu kupaya talibim mesajını vermemiş oldu. Blake ve Lasme dışında kimseden katkı alamadık. Dorsey ve özellikle Micov hiçbir katkı veremedi bu maç özelinde, bu da bir anlamda maglubiyeti getirdi.

Sonuç olarak İtalyan’dan boynu bükük dönüyoruz ve bana göre 5 sayılık bu mağlubiyet maalesef facia!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : alen.osepyan@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular