https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ŞAMPİYONLUKLAR GİDEBİLİR, BÜYÜKLÜK GİTMESİN !

Okunması Gerekenler

ALP ERALPBaşakşehir maçı öncesi Galatasaray’ın Beşiktaş’ı yenmesi artık Fenerbahçe’nin işini iyice mucizeye bırakmıştı. Bostancı’dan Başakşehir’e akşam trafiğinde ulaşmak yaklaşık 2.5 saatlik bir yolculuğu gerektiriyordu. En ucuz kale arkası tribün fiyatı da 80 TL olarak açıklanmıştı. Dolayısıyla bu maça gitmemek için tüm şartlar oluşmuştu.

“Ancak küçücük bir umut kırıntısı da olsa, peşinden gitmeye değer. Tüm umutlar tükenene kadar peş etmemek gerekir.” diyerek Başakşehir’e doğru düştüm yollara iki tane can dostum, yakın arkadaşımla…

fb basak 2Stada ulaşıp maç başladığında ise gördüğüm sahne pek hoş değildi. Fenerbahçe’li futbolcular için çoktan sezon bitmişti. Tatil havasına girilmişti bile. Kalan küçük umut kırıntısı oyuncuların umurunda bile değildi belli ki.

Ne tekniği ne de taktiği önemli bu maçın. Kuyt’un kendine ait pas hatası rekorunu kırma denemesi, Egemen ve Mehmet Topal gibi ciddiyet abidelerinin bile “yarım gönüllü” oyunu, takımın kağıt üzerinde en genç ve başarıya aç oyuncusu Alper’in “emekli topçu” görüntüsü, ya da Meireles ve Alves’in ciddiyet yoksunluğu… Bunların hiç biri önemli değil. Önemli olan tek şey var. Fenerbahçe yeterince şampiyonluğu istemedi ve haketmedi bu sezon.

fener kirmiziİsteyen hakemlere isyan edebilir ya da Fenerbahçe’nin maruz kaldığı türlü türlü saldırılar mazeret olarak gösterilebilir. Ancak bunlar yapılan hataların üstünü örtmeye çalışmaktan öteye gitmez. Başkan, hoca, futbolcular ve taraftar için artık özeleştiri yapmak vaktidir.

Burada camianın başı olduğu için başkan Aziz Yıldırımı ayırmak gerekiyor. Şampiyonluk kaybedilebilir. Her sezon şampiyon olunacak diye de bir kural yok. Ancak gelinen noktada Fenerbahçe’nin mabedi Kadıköy’de 90. dakikada hakem gözünün önündeki bariz penaltıyı çalmayabiliyor. Tarihinde ilk defa Fenerbahçe’ye bir maçta 4 kırmızı kart çıkıyor.Demek ki Aziz Yıldırım son icraatlarıyla Fenerbahçe’nin “ağırlığını” kaybettiriyor.

Şampiyonluk gitsin, telafi edilir ama Fenerbahçe’nin büyüklüğünü hissettiremezsen, bu “zurnanın zırt dediği yerdir” ve en büyük tehlikedir.
Telafisi de mümkün değildir.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : alp.eralp@abcspor.com

twitter : @alperalp72

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular