https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ŞAMPİYONLUK GOLÜ

Okunması Gerekenler

Benimkisi temenni tabii, kolay olmadığını biliyorum ama yine de bu hikayenin sonu mucizevi bir Fenerbahçe şampiyonluğu ile bitecekse, Crespo’nun golü Andre Santos’un Antep’e attığı son dakika golü gibi yıllarca hatırlanacak. Belki de bu gol şampiyonluğu getiren gol olacak.

Tabii buralara gelmemesi lazımdı bu maçın. İlk devre iyi oynadığımızı düşünüyorum. Direkten dönen toplar, pozisyonlar, Arda’nın resitali derken her an öne geçebilirdik, maalesef beceremedik. Burada elestirilmesi gereken nokta tamamen Arda’nın ayağına bakıyor olmamızdı. Her pozisyonun içinde Arda vardı. Sorumluluk aldı. Kilit paslar attı, adam geçti, arkadaşlarını pozisyona soktu. Jeneriklik bir gol kaçırdı. Yapılacak her şeyi yaptı ama arkadaşları onun üzerindeki yükü alamadı.

Ne Serdar Dursun ne de Joao Pedro yine verimli olamadılar. Batshuayi yakında dönemezse bu çift santrafor ısrarı bizim 1 kişi eksik oynamamıza sebep olacak. Zayc ta alıştığımız ceza sahası koşularını yapamadı. Rossi ise bir türlü bitirici olamamayı sürdürdü. Osai ile Alioski etkili bindirmelerle arkadaşlarını pozisyona sokamadılar. İkinci devrede Arda markaj altında kalınca ve biraz da yorulunca iyice kitlendik. Takımda bir lider eksikliği olduğu maalesef yine ortaya çıktı. Ankaragücü golü geliyorum dedi ve geldi.

Tabii protestolar arasında hepimiz “lig bitti” diye düşündük. Neyse ki rakibin yaptığı acemice bir penaltı hayata döndürdü bizi. Penaltıyı alan Irfan Can Kahveci Crespo’nun golünü de çok ustaca hazırladı. Ancak o golden bir kaç dakika önce geri koşup rakip atağı kestiği bir pozisyon vardı. İşte orda öfkeli seyirciyi de arkasına aldı. Dönüm noktası bence o yaptığı mücadele idi. O mücadeleyi gösterdiği sürece Irfan Can’ı kimse protesto etmeyeceği gibi herkes sırtında taşır. İnşallah bu katkı ve aldıgı destek tezahüratları Irfan Can için yeni bir başlangıç olur. Ben Arda ile aynı anda sahada olmalari durumunda çok iyi anlaşacaklarını ve beraberce etkili olacaklarını düşünüyorum.

Şu andan itibaren ise futbolu bir kenara koyup yarınki Euroleague Kadın Basket Finali’ne konsantre olma zamanı. Tek dileğimiz Fenerbahçe’mizin bu organizasyonda hem kadınlar hem de erkeklerde şampiyonluğa ulaşan tek kulüp olup tarihe geçmesi. Bugün Crespo inşallah şampiyonluk golünü atmıştır, yarın da kadın basketçilerimiz şampiyonluk sayılarını atsınlar. Çocuklar tekrar Fenerbahçe’leri ile gurur duysunlar.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular