https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ŞAMPİYONLUK GİTTİ !!

Okunması Gerekenler

nuran celikŞAMPİYONLUK GİTTİ !!

Küçükken, akrabalardan bir ablamız uzaklara gelin gittiğinde arkasından çok üzülmüş, “Nebahat Abla gittiiii” diye ağlayıp durmuştum.

Dün Başakşehir yenilgisinden sonra şampiyonluk gitti. Renktaşlarımızın beklentileri yok oldu ve tabii ki benim de!

Nedir bu taraftarın birkaç senedir çektiği? Bu kaçıncı? Son maçta, maçlarda şampiyonluğu kaybetmek, umutları yitirmek, yıkım yaşamak. Son 11 senede 7.kez ikinci bitiriyoruz sezonu.

basak fb 16Volkan Demirel, ” Göreceksiniz, biz şampiyon olacağız ” diyerek adeta garanti vermiş, kendilerinden o kadar emin konuşuyordu ki…  Dün de hatalı goller yedi ve özellikle ilk golle belki de pimi çeken isim oldu. Bir gün önceki GS-BJK maçı moralleri bu kadar bozar mı? Sizler profesyonel futbolcularsınız, çıkın oynayın, yenmeye gayret edin. Neydi o rehavetiniz? Sanki şampiyonluğa oynayan Başakşehir takımı, Fenerbahçe değil!

Neden bu kadar isteksizdiniz? RVP’nin kaçırdığı penaltıyı, inan olsun ben bile atardım. Takati yok, Sadece o mu ? 3-4 oyuncu hariç hemen hepsi kanları çekilmiş gibiydi.

Nani de ,”Unutmak isteyeceğimiz bir geceydi. Biz takım olarak, sezon başında birlik değildik, son maçlarda kendimize geldik ama geç kaldık” diyerek durumu ortaya koydu.
Pereira, sahada oyunculara komut verirken kayıp düştü ve el bileğini incitti. Basın toplantısında, suratı asık bir vaziyette, belki de ilk defa takımını hatalı buldu. Bu beceriksizliklere anlam verememişti. “Şampiyonluğu isteyen bir takım gibi oynamadık” dedi.
BJK 73Bir gün önce GS-BJK maçında, GS taraftarı adeta yenilgiye razı olmuştu. “Mağlubiyete bu kadar sevineceğimi tahmin etmezdim”, “Bir gol daha yesek te rahatlasak” gibi tweetler attılar. Yüzyüze konuştuğum Galatasaray’lılar da aynı şekilde konuştular. Fenerbahçe’nin şampiyon olmasını istemedikleri aşikardı.
Galatasaray takımı özellikle ilk devre iyi oynadı ama ama sahaya taraftar girdiğinde oyunun devam etmesi ve tam o saniyelerde golü gelmesi manidar. Biraz şüpheli…
Hadi Mete Kalkavan görmedi ya diğer 5 hakem ?? Aynı durumda Fenerbahçe gol atmış olsa, şu an tarafsız spor basınımız tek vücut halinde, tek tip başlıklarla çalkalanıyordu!

fb basak 18Fenerbahçeliler de hakemlerin sezon genelinde BJK’yi tutmasına çok üzüldüler.
Bu sezon gereksiz puanlar kaybetmiştik ama bizi bizden başka tutan olmadığı için de şampiyonluğu yitirdik.
Hep, “Bir sonraki seneye” demekten de yorulduk, yıprandık. Nereye kadar bu sabır? Ne zaman sevineceğiz? Ne zaman?

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : nuran.celik@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular