https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ŞAMPİYO…

Okunması Gerekenler

ALEN OSEPYANMaça seyircisinin de muhteşem desteğiyle harika başladı Sarı Kanarya. ..

İlk tv molasına beklendiği gibi Sarı kanaryalar 14-7 önde girdi.. Bojan Bogdanovic maça herkesten iyi başladı ve 7 sayıya ulaştı bu arada..Galatasaray ise alışılmış oyununun dışında top kayıpları ile başladı ve bariz bir organizasyon problemi göze çarptı. 7. dakika dolmadan fark çift haneye ulaşmıştı bile. 19-7.

fb gs 13 june-2Fenerbahçe rakibe bugün potayı göstermemeye niyetliydi. Bo ise bıraktığı yerden devam ediyordu.  8 dakikada 9 sayısına asistlerle süsleme başarısı gösterdi.  İlk periyodu Fenerbahçe beklenenden daha rahat,  26-11 önde kapadı.  Fener’de ilk 5’te Izzet Türkyılmaz,  Galatasaray’da ise Abdi Ipekci’de dakikası olmayan Ataşehir Adamı Engin Atsür sahada idi. Ama ilk periyod itibariyle Galatasaray LH’ye formda bir Kobe Bryant lazımdı.

2. Periyod da değişen bir şey yoktu. 2 dakika dolmadan fark  21 oldu. 32-11.

Fenerbahçe’de herkes mi oynadı inanın herkes süperdi. Müthiş savunması ile rakibini çökertti. 15 dakikada sadece 14 sayiya izin verdiler.  Onu bile çok zor şartlarda.  Ataman takımı uzattı olmadı , kısaltti gene olmadı. Muhteşem bir ilk yarı oldu ev sahibi için ve 45-21 bitti.

fb gs 13 june-4Ve ikinci yarı da Ergin Ataman ve takımı için hiç de parlak gözükmüyordu. Bu ortamda onların yerinde olmak istemezdim!  Fenerbahçe seyircisi çıplak gözle seyrettiğim maçların hiçbirini bu kadar istemedi. İlk yarı sonu itibariyle fark 24, azalır mı bu fark bu ortamda nerdeyse imkansız.  İspanyol coach yerinde bugün Fener benchinde Pamela Anderson da olsa fark etmezdi.

3. Çeyreğe Akkaş Manuchar gazı ile başladı konuk takım ama gaz Anadolu yakasına geçmeye yetmedi.  Zira fark 20 sayının altına pek inmeyecek gibiydi. İner gibi olduğunda Bogdanovic, Bo Mc Calebb, Oğuz Savaş hoooop dedi! Tv molası 53-33 geçildi. 28’de bir ara fark 14 oldu. Gözüm bir ara yedek İspanyol’a takıldı,  ZOC’un yedeği Allah korusun bütün sezonu o yönetse Fener’in hali nice olurdu, 3. Çeyrek 10 kere mola alıp iptal etti. Ve acemi coach sanki farkın erimesini 4. Macta Ergin Ataman’ın hatasına düşüp nasıl olsa kazandım diye seyretti. Öyle ki molayı Kaptan Ömer Onan aldı desek abartı olmaz. Çeyrek 60-46 bitti.

fb gs 13 june 34. Çeyrekte konuk takım 2. dakikada farkı tam 10’a indirmişti ki ev sahibi teknik faulü  geldi. Ve 2 dakikada fark hemen 18 oldu.72-54. Ben son periyodda sorumluluk alması ile Emir Preldzic’i çok beğendim. Bir önceki maçta sahanın uzak ara en kötüsü Emir adeta gaflet uykusundan uyandı ve sahanın en iyisi oldu. Bogdanovic acayip hırslı olmasının dışında skorer özelliğini de hatırladı ve 14 sayılık katkıda bulundu. Bo McCalebb 13 sayısı ve sesten hızlı oyunu, son 2 dakika garbage time oldu ve Izzet, Metecan, Melih, Berk ve Zoric abileriyle oynadı. Takımın yaşı reşit seviyesinin altında maç bitti, 20 saniye kala 14 sayı geride olan Ergin Ataman’ın seyircinin umumi isteği uzerine aldığı mola çok ilginçti. Maç 76-63 bitti ve hakeden kazandı,  tekrar ediyorum bu ortamda bu gerginlikte deplasman takımının maç kazanması IMKANSIZ!!!

Seri 4-3 biteeeeer..Konuk takımda Cenk 16 sayı attı başka da söylenecek pek bir şey yok..

alen.osepyan@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular