https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SACRAMENTO’NUN YENİ HARİKASI

Okunması Gerekenler

Sacramento Kings yeni salonuna dün gece oynanan Maccabi Haifa maçıyla basketbola merhaba dedi.

500 milyon doları geçen maliyeti ile spot ışıklarını üzerine çeviren, konser ve diğer etkinliklerde 19.000’e kadar çıkabilen, basketbol maçları için 17.500 kapasiteli Kings’in yeni evinde, açılış maçı 135-96 ev sahibi takımın galibiyetiyle sona erdi.

Aynı zamanda Silicon Valley’in yaratıcısı olan ve birçok teknoloji şirketi bulunan Kings’in sahibi Vivek Ranadive’nin yeni salonu, içinde 34 lüks, 48 de normal loca barındırıyor.

Sadece skorboard’u için 11 milyon dolar harcanan salon, sadece eski salondan neredeyse 7 kat büyük olmakla kalmayıp, NBA salonları içindeki en büyük ve teknolojik skorboard olma (ana ekranı 13.4 m genişlik ve 7.3 m yüksekliğe sahip) özelliğini de taşıyor.

2 senede tamamlanan salonun isim hakları için ( Golden 1 Credit Union), 20 yıl karşılığı atılan 120 Milyon $’lık imza da büyük yankı uyandırmıştı.

Salonun ilk resmi NBA karşılaşması ise 27 Ekim Perşembe gecesi Sacramento Kings – San Antonio Spurs arasında olacak.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular