https://secureservercdn.net/45.40.150.47/48c.6e4.myftpupload.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SABAHTAN AKŞAMA KARAÜZÜM!

Okunması Gerekenler

ŞAKASI YOK

ŞAKASI YOK Kalitesi az, mücadelesi çok ligimizde herkes herkese çelme takabildiği için son sezonlarda şampiyon olan takımların puan ortalaması 2,1...

BİR AN ŞÜPHE ETTİRMEDİ

BİR AN ŞÜPHE ETTİRMEDİ Ligin ilk yarısının son karşılaşmasında Dolmabahçe'de Karakartal'ın konuğu İzmir ekibi Göztepe'ydi. Başarısız geçen bir sürecin sonunda...

TARLADA MAÇ…

TARLADA MAÇ...İlk yarının son maçı Malatya deplasmanı. Son senelerde kupa maçları hariç buradan galibiyet alamayan Galatasaray bu sefer nasıl...

tilkiUzun bir ayrılıktan sonra tekrar merhaba sevgili ABCSPOR’cular.

Malumunuz GAZİ koşusu da yaklaştı, eli kulağında sayılır. BLAZE TO WİN mi SUZİ GOLD mu,yoksa ahırlarda saklı tutulan KULOĞLU mu ya da son attığı sprintle BEN JOHNSON’un gençliğini hatırlatan ENYLAİOS mu.

Bu sorunun cevabı ve daha detaylı analizi yakında İSTANBUL TİLKİSİ size fısıldayacak.  Ama önce bugüne bakalım. Sonuçta o sınava daha 20 gün var. Bugün İSTANBUL’da 2 ALTILI oynama şansı var yine!

10 koşuluk karışık görünen ve ben para veririm abi, yüklen denen bir program…

İlk altılı 1.koşudan, IKINCISI  ya da diğer adıyla klasik altılı 5.koşudan, NİYAZİ POLATYAR koşusundan başlıyor.

Bu programda sabahtan akşama KARAÜZÜM BANKO gözüküyor!

Dilerseniz koşu yorumlarına geçelim;

1.KOŞU… Son iki yarışını üstüste kazanıp, tırnağının ucunda gezinen KOCABAŞ ilk atım.1300 gibi kısa mesafede, bu yarışların ters atları EŞKBARAĞA ile GÖKÇEER rakipleri olup, koşunun sp ismi ne zaman ne yapacağı belli olmayan BOLKARKIZI olur.

2.KOŞU...3 YAŞLI ingilizlerin bölünen maiden’inde 6 no’lu MAKTOUB İLE 7 no’lu MUNZUR patlamiş mısır görünüyor ama o kadar çok istikrarsız tay var ki, bunların dışına çıkarsa 1.altılı uçmaya başlar!

Çok at yazıcam diyenlere sırasıyla 16/5/3/1 derim.

3.KOŞU...İlk startında göz kamaştıran SİBİRYALI bu sıcak havalarda içinizi yine serinletebilir.Şayet ilk altılıda direkt at isteyenlere ısrarla öneririm.Tek rakibi ,birçoğunuzu herzaman yatıran malum eküri R.KAYA nın tayları MENGÜBERT-RENGÜL ekürisi olacaktır.

4.KOŞU... Son iki tabelasını çok beğendiğin ATEN başarılı aprantisi V.KIZMAZ ile benim favorimdir. 277 gündür koşmasa da, ekürisi DREAM OF MY LOVE ın da katkısıyla Karataş’lı SARS en ciddi rakibi olup, STELLİNA koşunun sp.ismidir.

5.KOŞU.. Gazi koşusunun bu son provasında, bu tip mesafelere alışkın ve son parlak ikinciliği ile NOGAY TUĞ ve handikap puanı için kazanması gereken PRINCE OF KRAKOW beraber değerlendirilmeli.

SAİT AKSON’dan kaçıp burayı hedef yapan Kaneko yavrusu GOLDEN TOWER EN YAKIN RAKİPLERİ OLUP, Gazi ELİYEŞİL ekürisisiz olmaz diyorsanız bomba olarak çocuklarında sevgilisi BEN-TEN’e bir çarpı atın derim.

6.KOŞU… 1.altılının son, 2.altılının 2.ayağında tam bir kapalı kutu koşu daha. Maiden’in 2.kısmında S.KAYA nın ısrarlı binmesi ile AFRİKAYA BAKAN bir adım önde olsa da bütçeniz ölçüsünde çok at yazın hatta kapatın derim. Sıralamam ise 1/2/6/7/10/11/12/15/16,..

1.ALTILI TAHMİNİMİZ.   4.11.2.12//6.7//2.5//1 ATEN TEK//10.11.12.4// 1.2.6.7.10.

BOL ŞANS…

Devam edelim;

7.KOŞU… 84 gün araya rağmen, eküri avantajıyla IPHIGENİA LİONS 50.YIL koşusunda benim ilk atım. Son ikinciği ile geliyorum sinyalleri veren ELEVATO ciddi rakibi olup,kalite isim SAVURLU ve DARK MAGİC koşunun sp isimleridir.

8.KOŞU...Yazımın başlığında da bahsettim,bu yıl resmen ARAP’ların hakimi benim diyen Şampiyon KARAÜZÜM günün en sağlam bankosudur!

Şayet olası aşırı bir yağmur falan yağıpta koşu sentetik piste taşınırsa ,ihtiyar efsane GELİBOLU tek rakibi olur.

9.KOŞU.. Yavaş yavaş geçen yılki formunu bulduğunu idmanlarında gösteren BİÇER koşunun favorisidir. BUZKAYA, ERSANAĞA, HALİSBEY ve hatta TEKZULUT sağlam kuponlarda yer bulabilir.

10.KOŞU… 2.altılının son ayağında HATTRİCK ufak ve ekonomik kuponlar için alternatif tek adayıdır.Bölünen maiden’in PART 3. yani son ayağında, bu taya rakip arayanlar, ilgililerinin çok şey beklediği 1 no’lu ACAR ile tabeladan düşmeyen yarışlarıyla 5 no’lu RAYA’yı değerlendirebilir..

2.ALTILI TAHMİNİMİZ… 10.11.12.4//1.2.6.7.10//7.3.9//3 KARAÜZÜM TEK//HEPSİ//12 HATTRİCK TEK.

HEPİNİZE BOL ŞANSLAR…

Önemli not!!! 1.altılıyı oynamayıp, 2.yani klasik olanı tercih edenler mutlaka ilk maiden koşuya dikkat etmeli! şayet favori at gelirse, diğer maidenlarda bomba patlama ihtimali çok fazla..

istanbul.tilkisi@abcspor.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

ŞAKASI YOK

ŞAKASI YOK Kalitesi az, mücadelesi çok ligimizde herkes herkese çelme takabildiği için son sezonlarda şampiyon olan takımların puan ortalaması 2,1...

BİR AN ŞÜPHE ETTİRMEDİ

BİR AN ŞÜPHE ETTİRMEDİ Ligin ilk yarısının son karşılaşmasında Dolmabahçe'de Karakartal'ın konuğu İzmir ekibi Göztepe'ydi. Başarısız geçen bir sürecin sonunda hocasıyla yolları ayıran Göztepe'de Ünal...

TARLADA MAÇ…

TARLADA MAÇ...İlk yarının son maçı Malatya deplasmanı. Son senelerde kupa maçları hariç buradan galibiyet alamayan Galatasaray bu sefer nasıl bir oyun ortaya koyacaktı? Maçın...

GALATASARAY HATA YAPMADI

Galatasaray Hata Yapmadı Hafta içi Denizlispor’a karşı farklı galibiyet elde eden Galatasaray bir gündüz maçında Yeni Malatyaspor deplasmanına çıktı. Maça Galatasaray baskılı başladı fakat son vuruşlarda...

BİR BAŞKADIR

BİR BAŞKADIR Bizim Fenerbahçe Beko’muz .. Sezon başındaki durumdan günümüze gelen süreçteki gelişim, değişim, mantalite adeta evrim geçirdiler, çağ atladılar ve bu maçla da kendilerini ispat...

Benzer Konular