SABAHTAN AKŞAMA KARAÜZÜM!

Okunması Gerekenler

YAŞASIN CUMHURİYET

YAŞASIN CUMHURİYET Cumhuriyetimizin 97.yılını kutladığımız bu güzel gecede, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, özlem ve minnetle anarak yazıya...

1 NUMARALI MENAJER, JORGE MENDES EFSANESİ

Günümüz futbolunda menajerlerin önemi hepimizin malumu.. Bunların içinde zirvede olan isim ise ülkemizde de bol sıfırlı eurolar kazanmış Jorge...

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

tilkiUzun bir ayrılıktan sonra tekrar merhaba sevgili ABCSPOR’cular.

Malumunuz GAZİ koşusu da yaklaştı, eli kulağında sayılır. BLAZE TO WİN mi SUZİ GOLD mu,yoksa ahırlarda saklı tutulan KULOĞLU mu ya da son attığı sprintle BEN JOHNSON’un gençliğini hatırlatan ENYLAİOS mu.

Bu sorunun cevabı ve daha detaylı analizi yakında İSTANBUL TİLKİSİ size fısıldayacak.  Ama önce bugüne bakalım. Sonuçta o sınava daha 20 gün var. Bugün İSTANBUL’da 2 ALTILI oynama şansı var yine!

10 koşuluk karışık görünen ve ben para veririm abi, yüklen denen bir program…

İlk altılı 1.koşudan, IKINCISI  ya da diğer adıyla klasik altılı 5.koşudan, NİYAZİ POLATYAR koşusundan başlıyor.

Bu programda sabahtan akşama KARAÜZÜM BANKO gözüküyor!

Dilerseniz koşu yorumlarına geçelim;

1.KOŞU… Son iki yarışını üstüste kazanıp, tırnağının ucunda gezinen KOCABAŞ ilk atım.1300 gibi kısa mesafede, bu yarışların ters atları EŞKBARAĞA ile GÖKÇEER rakipleri olup, koşunun sp ismi ne zaman ne yapacağı belli olmayan BOLKARKIZI olur.

2.KOŞU...3 YAŞLI ingilizlerin bölünen maiden’inde 6 no’lu MAKTOUB İLE 7 no’lu MUNZUR patlamiş mısır görünüyor ama o kadar çok istikrarsız tay var ki, bunların dışına çıkarsa 1.altılı uçmaya başlar!

Çok at yazıcam diyenlere sırasıyla 16/5/3/1 derim.

3.KOŞU...İlk startında göz kamaştıran SİBİRYALI bu sıcak havalarda içinizi yine serinletebilir.Şayet ilk altılıda direkt at isteyenlere ısrarla öneririm.Tek rakibi ,birçoğunuzu herzaman yatıran malum eküri R.KAYA nın tayları MENGÜBERT-RENGÜL ekürisi olacaktır.

4.KOŞU... Son iki tabelasını çok beğendiğin ATEN başarılı aprantisi V.KIZMAZ ile benim favorimdir. 277 gündür koşmasa da, ekürisi DREAM OF MY LOVE ın da katkısıyla Karataş’lı SARS en ciddi rakibi olup, STELLİNA koşunun sp.ismidir.

5.KOŞU.. Gazi koşusunun bu son provasında, bu tip mesafelere alışkın ve son parlak ikinciliği ile NOGAY TUĞ ve handikap puanı için kazanması gereken PRINCE OF KRAKOW beraber değerlendirilmeli.

SAİT AKSON’dan kaçıp burayı hedef yapan Kaneko yavrusu GOLDEN TOWER EN YAKIN RAKİPLERİ OLUP, Gazi ELİYEŞİL ekürisisiz olmaz diyorsanız bomba olarak çocuklarında sevgilisi BEN-TEN’e bir çarpı atın derim.

6.KOŞU… 1.altılının son, 2.altılının 2.ayağında tam bir kapalı kutu koşu daha. Maiden’in 2.kısmında S.KAYA nın ısrarlı binmesi ile AFRİKAYA BAKAN bir adım önde olsa da bütçeniz ölçüsünde çok at yazın hatta kapatın derim. Sıralamam ise 1/2/6/7/10/11/12/15/16,..

1.ALTILI TAHMİNİMİZ.   4.11.2.12//6.7//2.5//1 ATEN TEK//10.11.12.4// 1.2.6.7.10.

BOL ŞANS…

Devam edelim;

7.KOŞU… 84 gün araya rağmen, eküri avantajıyla IPHIGENİA LİONS 50.YIL koşusunda benim ilk atım. Son ikinciği ile geliyorum sinyalleri veren ELEVATO ciddi rakibi olup,kalite isim SAVURLU ve DARK MAGİC koşunun sp isimleridir.

8.KOŞU...Yazımın başlığında da bahsettim,bu yıl resmen ARAP’ların hakimi benim diyen Şampiyon KARAÜZÜM günün en sağlam bankosudur!

Şayet olası aşırı bir yağmur falan yağıpta koşu sentetik piste taşınırsa ,ihtiyar efsane GELİBOLU tek rakibi olur.

9.KOŞU.. Yavaş yavaş geçen yılki formunu bulduğunu idmanlarında gösteren BİÇER koşunun favorisidir. BUZKAYA, ERSANAĞA, HALİSBEY ve hatta TEKZULUT sağlam kuponlarda yer bulabilir.

10.KOŞU… 2.altılının son ayağında HATTRİCK ufak ve ekonomik kuponlar için alternatif tek adayıdır.Bölünen maiden’in PART 3. yani son ayağında, bu taya rakip arayanlar, ilgililerinin çok şey beklediği 1 no’lu ACAR ile tabeladan düşmeyen yarışlarıyla 5 no’lu RAYA’yı değerlendirebilir..

2.ALTILI TAHMİNİMİZ… 10.11.12.4//1.2.6.7.10//7.3.9//3 KARAÜZÜM TEK//HEPSİ//12 HATTRİCK TEK.

HEPİNİZE BOL ŞANSLAR…

Önemli not!!! 1.altılıyı oynamayıp, 2.yani klasik olanı tercih edenler mutlaka ilk maiden koşuya dikkat etmeli! şayet favori at gelirse, diğer maidenlarda bomba patlama ihtimali çok fazla..

istanbul.tilkisi@abcspor.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

YAŞASIN CUMHURİYET

YAŞASIN CUMHURİYET Cumhuriyetimizin 97.yılını kutladığımız bu güzel gecede, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, özlem ve minnetle anarak yazıya...

1 NUMARALI MENAJER, JORGE MENDES EFSANESİ

Günümüz futbolunda menajerlerin önemi hepimizin malumu.. Bunların içinde zirvede olan isim ise ülkemizde de bol sıfırlı eurolar kazanmış Jorge Mendes. Gestifute'nin sahibi olan Portekizli menajerin...

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

AZ ALKMAAR AKADEMİSİ…

AZ ALKMAAR AKADEMİSİ… Son dönemde Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin akademileri hakkında yoğun analizler yapmıştım. 26 Ekim Pazartesi günü Johan Cruyff Institute’da idim. Okulda akademisyenler ile...

KURT KANUNU

KURT KANUNU “Kurtlukta düşeni yemek kanundur” diye son veriyordu hayatına Kara Kemal. İzmir Suikasti’ni planlayan ekipten olduğu iddiası ile suçlu bulunan ve kellesine hükümet tarafından ödül...

Benzer Konular