https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ROTASYONU İCAT EDENİN..!

Okunması Gerekenler

Son dönemlerde birçok terim futbol hayatımıza girdi ya, yok topa şu kadar sahip olma, yok ısı haritaları, tabii ki bir de Fransızca’dan gelme ROTASYON!. Yani kadronuzdaki oyuncularınızı yoğun maç temposuna göre ayarlayıp dinlendirebilmek. . Bu gece bizim CUMA akşamki BEŞİKTAŞ maçındaki pamuk şeker helvası AKHİSAR karşısında 90 dakika kaldığımız gibi; FRANSIZ KALMAK!

Yani öyle bir tablo çiziyor ki G.SARAY, şu son 14 günde yaşanılanları açıkçası hiçbir bilim dalı açıklayamaz. Trabzonspor maçını kazandıktan sonra, herkesteki ortak kanı; G.BİRLİĞİ ve BAŞAKŞEHİR’i yenerse lig bitecek. Ama seviyoruz ya aksiyonu, illa MAYIS saplantımız var ya, önce ligin bence zayıf ekiplerinden G.BİRLİĞİ’ne berbat oynayıp kaybediyoruz, sonra BAŞAKŞEHİR’i net bir oyunla yeniyoruz ve şimdi ise deplasmanda 2-1 kazandığın ilk maçın avantajı ve TELEKOM daki namağlupluğa da güvenerek KESİN dediğimiz finale, berbat bile diyemiyeceğimiz bir oyunla 0-2 kaybedip eleniyoruz!

HAYDAAAA.. İnanın son günlerde çok oynak olan dolar kurunun yanında biz daha oynak kalıyoruz..

Başakşehir maçının 11’inden 9 farklı isimle çıktı TERİM maça. Açıkçası o da bu KHEDIRA TOLGA’nın, Erman hocaya telefon açıp diye sitem eden YASİN beyin, atılmış efsane kazık LATOLEVICI’nin ve de hepsinden çok 2.LİG’te zirveye oynayan takımın savunma oyuncusu kalitesindeki ÇALIK AHMET’in ve de dip balığı SİNAN GÜMÜŞ’ün , bu kadar berbat oynayacağını tahmin etmiyordu. Tabii ki son günlerde bir haller olan MAICON’u ve Selçuk’u SAYMIYORUM BİLE. Eeee bu kadar kötü oynayan oyuncu topluluğu olursa ve 60’lara kadar müdahale edilmezse FUTBOL CİDDİ İŞTİR, AKHİSAR gelir attığının fazlasını kaçırır ve herkesi dumura uğratır. YAZIKKKK!.

İnanın bu sütunlarda çokca eleştirdim FEGHOULI’yi, BELHANDA yı ama neden bu adamlar berbat oynasa da oynuyor, bu gece cok net anladım!. FATİH hoca belki de babacanlığının, futbolcu gurubuna aşırı güveninin ve en önemlisi kadro derinliği için ADAM KAZANAYIM’ın bedelini dün gece çok ağır ödedi. Ve de açıkçası bence 5 maç sonra bu 11’den de çoğunun üstünü çizdi.

ALANYA deplasmanı ve şampiyonluk virajında olan bir takım için hic de iyi bir emare değildi dün gece. Umarım BAŞAKŞEHİR maçı 11’inde oynayanlara birşey olmaz da bir parça umudumuz olur. Yoksa biz bu ROTASYON’a kalırsak, “ROTASYON’u icat edenin” diye diye çok ama çok söveriz!

Son olarak kabus dolu gece de yazımı bitirirken, kızların yine bir AVRUPA KUPASI, EUROCUP şampiyonluğu haberi geldi. Tebrikler, teşekkürler SARAY’ın KRALİÇE’leri. Örnek olmanız dileğiyle..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com

twitter: @iskendergen1

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular