https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MESSI-RONALDO’YU GERİDE BIRAKAN 800 EURO’LUK KADIN..

Okunması Gerekenler

FIFA’nın Altın Top, Yılın Tenkik Adamı ödülleri dışında Puskas ödülü adı altında verilen Yılın Golü ödülü de 12 Ocak’daki törende sahibini bulacak. Üç adaydan ikisi 2014 Dünya Kupası’ndan… ROBIN VAN PERSIE’den İspanya’ya harika kafa golü ve JAMES RODRIGUEZ’in Muslera’ya 25 metreden attığı jenerliklik gol… Üçüncü aday ise ilk kez bir kadın futbolcu… İrlandali bir futbolcu, Peamount United formasıyla Wexford Youths’a attığı golle üç adaydan biri olmayı başardı.

Adı STEPHANIE ROCHE…  Daha 25 yaşında ve FIFA Yılın Golü için aday olan tarihteki ilk kadın. Fransa’da ASPTT Albi’de oynuyor. Kulüp oturduğu dairenin kirasını karşılıyor ve ona sadece 800 Euro maaş ödüyor!

FIFA’da üç aday arasına girdiğini duyduğu anda büyük şaşkınlık yaşadığını söyleyen Roche “Anlatamayacağım duygular yaşadım. Bu, sadece benim için değil, kadın futbolu için de inanılmaz bir motivasyon” açıklamasını yaptı.

20 Ekim 2013’te attığı golün kendisi için o andaki tek anlamını “O sezonki ilk golümdü. O yüzden çok sevinmiş, gururlanmıştım” diye anlattı ve ekledi: “Sonra rakibin teknik direktörü bana gelip laptop’tan golün videosunu gösterdi. Takım arkadaşlarım, videoyu internete koyarsam ünlü olacağımı söyleyerek benimle dalga geçtiler. Ben uğraşmadım. Ama teknik direktörümüz Eileen Gleeson videoyu internette yayınlamış. Sonrası bugünü getirdi.”

Youtube’da 3.5 milyona yakın izlenmeye ulaşan gol, Roche’nin bir ilke imza atmasını sağladı. Puskas Ödülü’ne aday ilk kadın olarak tarihe geçti.

ABCSPOR

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular