https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ROMANTİK KOMEDİ!

Okunması Gerekenler

ALEN OSEPYANMaçın ilk çeyreği Kerem Gönlüm , Ömer Aşık,  Garcia mücadelesi şeklinde geçti, Kerem Gönlüne göre oynadı ve adeta 36 yaşında nasıl profesyonel ve enerjik olunacagini gösterdi 14-13. Sayıların 11’i Houston Rockets’ lı Garcia’dan geldi. 2. Çeyrek ilk 5 dakika potayı göstermedik.

Ikinci çeyrekte bu kez Emir ve Oğuz çıktı sahneye , nasıl bir ikinci çeyrekti, sıfır top kaybı , toplam 14 asist, homojen bir skor dağılımı ve göze süper hoş gelen bir basketbol. Cedi giriyor harika, Barış Ermiş 12. Adam diyorsun girer girmez iki asist, Furkan devrenin sonunda girdi çok çok iyi. Ve ilk kez stressiz ve ikinci turu garantileyerek çıktığımız maçında devreyi nerdeyse maçı garantileyerek bitirdik, 41-23 ilk kez bir maçı korku filmi modunda değil de Adam Sandler’li romantik komedi tadında izledim.

dominik2Arada bu da lazım zira turnuva boyunca tansiyonumuz tavan yapmıştı.  Olumsuz hiçbir şey söyleyemeyeceğim harika bir ilk yarı idi. Olumlu anlamda süper bir savunma ve harika top ve alan paylaşımı ve takım olma yolunda harika bir 20 dakikaydı.

25. Dakikada Ömer Aşık double double yapmıştı bile. Bu çeyrekte de vitesi boşa aldık,  fark 19-20 civarında gitti geldi , adeta 20 avans vermiştik ve altında biterse onlar kazanıyor gibi oynadık, ve 3.çeyrek çizgide yani 19 sayı ile 60-41 bitti.

dominik3Son çeyrek Dominikliler biraz kıpırdadı, orda da Furkan hoop dedi, herkesin iyi oynadığı en rahat maçı izledik, o kadar ki Ergin Ataman mola dahi almadı son çeyrekte,  77-64 kazandık. 22 asist ve 43 ribaund çok çok iyi istatistiklerdi.  Grubu bitirebilecek en iyi yerde 2.likle bitirdik.

Milli Takımımız TOP 16’da Avustralya ile eşleşti. Barcelona’daki karşılaşma Pazar günü oynanacak.

Yol açık!  Devam Çocuklar!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

alen.osepyan@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular