https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ROMANTİK KOMEDİ

Okunması Gerekenler

Olacağından değil de; amaan, maksat biraz da geyik olsun, bilim-kurgu film olur da futbol-kurgu filmi olmaz mı dedim ve kalemi aldım elime…
Türkiye’de faaliyetini sürdürmekte olan gizli örgüt harekete geçiyor, Eczacı kalfası olarak kendini lanse eden Selami, yakın arkadaşı olarak bilinenin Ajan Lütfü, ve Alman Melahat Bruno Monte kod adlı kişiyi uzun uğraşlardan sonra Fenerbahçe Spor Kulübü’nün başkanlığına getirmeyi başarıyor.Örgüt çok gizli, Selami’ nin karısı Lamia’nın bile haberi yok bu gizli örgütten..Amaç yavaş yavaş kulübü maddi olarak çökertip Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütünü ele geçirmek..

Ve işbaşı yapıyorum.. Görev çok gizli, Fenerbahçe Spor Kulübü’ne verebildiğimiz kadar zarar vereceğiz ama kimse iyi niyetimizden ve Fenerbahçe’liliğimizden zerre şüphe etmeyecek..

Önce teknik direktörle başlamak lazım işe, Lorant veya İsmail Kartal diyecek halimiz yok, Hagi veya Bülent Korkmaz zaten olmaz, adamı tefe koyarlar.. Denenmiş bir hoca getirmek en iyisi, Ersun Yanal ve Daum çok riskli.. Aragones öldü, Zico’nun da sağı solu belli olmaz.. O zaman:

Al sana Aykut Kocaman.. Başarılıymış gibi duran bi hoca.. Cukk..!! Üstelik ağzı da çok güzel laf yapıyor..

Futbolcu transferine gelelim.. Lens çok tehlikeli, kurtulmak lazım. 35 maç, 5 gol ve 16 asistle oynayan bir oyuncu lazım değil.. “Çok çaba gösterdik ama olmadı demek için düşük bir fiyat teklif edelim veya teklif etmiş gibi yapalım ama almayalım, kurtulalım”.. O’nun yerine iyi bir takımdan daha kalitesiz ve yaşlı bir oyuncu transfer etmeliyim..

Al sana Monaco-Dirar..​Kimin aklına geldiyse tebrik ederim.. Beni epey bi uğraştırırdı bu sağ kanat transferi.

Bir de 10 numara lazım, bu sene de alınmazsa isyan çıkar.. Bu bölgeye kötü bir isim getiremeyiz, isimli bir oyuncu lazım ama en azından yaşlı olsun..

33 yaşındaki VALBUENA.. En fazla 1 sene faydalanırsın, çok iyi bi tercih değil aslında. Biraz daha kötüsü bulunabilirdi aslında.

Robinho mesela.. Gelip yatardı.. Taraftarı da acayip mutlu ederdi. İkinci Van Persie vakası olur.. Djorkaeff de olabilirdi..

Sol bek lazım.. Tepki gelmesin.. Meşhur bir takımdan bi tane defansif yaşlı bir oyuncu almalıyım.. Hatta sol bek, stoper karışımı bi kazma olsun ki; Aykut bayılır Kadlec hesabı.. Taraftar da geldiği takımın büyüsüne kapılsın.. Umut beslesin.. Coentrao mesela.. Sağolsun daha iyisini bulmuşlar..

İşte sana Matthieu.. Barcelona.. Alınlarınndan öpüyorum..

Sonra bir de kaleci istiyor hoca.. Öyle bi kaleci alayım ki, Volkan da kalede kalsın.. Mümkünse bir de bonservis ödeteyim.. Hmm.. Kamani..​Bonservisi vardır inşallah..

Benden önce yapılmış Mehmet Ekici transferini çık, işte böyle bir transfer politikası gözümde..

İşe yarayan Lens’i gönderdim, Van Persie’yi takımda bıraktım.. Elimde olsa da Emenike’yi de takımda tutabilsem keşke.. Hasan Ali de kaldı, Ooohh super..7-8 milyona da Kjaer’i satarım bakarsın..13’e falan giderse başka bir transfer daha yapıp parayı çarçur etmek icabedebilir. 7-8 e giderse de ucuza gitti falan derler ama unuturlar.. Yedek kulübesinde bir tane hamle oyuncusu kaldı, Volkan Şen.. Onu da takımdan uzak tutmakta fayda var, Avrupa’dan talipleri var zaten.. Milli takım hocası da çok güveniyor O’na.. Arada bir coşuyor falan.. Belli olmaz..Tehlikeli olabiliyor bazen.. Sat kurtul..

Bir de​ Ozan var yine böyle.. O’nun da talipleri var, iyi de para edecek.. Satmasam aslında süper olur.. Aykut hayatta oynatmaz O’nu.. Bakalım, görelim..

İşte böylesine transferler silsilesi.. Filmin sonunu ben de merak ediyorum.. Şimdilik gidişat bu ve iyi değil..

Van Persie ve Fernandao hala takımda.. Sow işe yarayabilecek tek forvet, bence istikrarsız ama O’nun bile akıbeti belli değil..

Hızlı bir sol stoperin adı geçmediği gibi Emre tarzı bir önliberonun da adı geçmiyor..

Sağ bek ve sol bek gelecek, beklemedeyiz.. Konuşulan isimler yine yaşlı..

Aslında bu kötü gidişi değiştirecek isim LENS.. Lens, Dirar belki iki kanadı adam eder.. Es kaza iyi bir santrfor gelirse tablo değişebilir.. Benim umudum yok açıkçası.

Kocaman umutlarımın katili bildiğini okumaya devam ediyor çünkü..

Gökhan Ünal, Hasan Ali, Özer Hurmacı, Kadlec, Krasic, Bienvenue, Serdar Kesimal, Baroni, Meireles, Mehmet Topuz, Sezer, Dia, İlhan Parlak, Holmen’e toplamda 70 milyon euro bonservis ödetmişti zamanında ve 31 yaş ortalamasında bir kadro ile mücadele etmişti Fenerbahçe.. 65 milyonun 5 milyonu kasaya dönmedi ve Hasan Ali dışında da kimse yok bugün. İşte o transferler bugünlerin habercisiydi..

Hasan Ali demişken..Aykut Kocaman Hasan Ali’yi Kayserispor’dan transfer ettirip yerine ikinci kez Ziegler’i kiralatmıştı hatırlarsınız..​Sonraki sezon da yine Hasan Ali’nin yerine Kadlec i 4.5 milyona transfer ettirmiş, oynatmak nasip olmamıştı. Ersun Hoca’m zamanında da anlaşılmıştı ki; adam sol bek oynayabilecek yetenekte değil, sıradan bir stoperdi ancak.

İşte O Aykut Kocaman, O Hasan Ali için takimda kalsın dedi ve sözleşmesi uzatıldı..

Aykut Kocaman’ın bedavaya gönderip parayla tekrar satın aldırdığı Emre Belözoğlu’nun da transferi tekrar gündemde.. 37 yaşında..

Kısa boylu defansif orta sahaların köküne kıran girdi zahar, dönüp dolaşıp Emre diyorlar.. Şaka gibi..

Ben bir futbol-kurgu senaryosu yazdım.. Sadece giriş kısmını yazdım. Gelişmeler filmin içeriğini nasıl değiştirecek ben de bilmiyorum.

Finiş nasıl olacak acep..?

Futbol kurgu mu, futbol korku mu, futbol komedi mi..

Yoksa eski sevgiliyle mutlu bir son mu bizleri bekliyor?.

Bence Romantik Komedi.. İnşallah yanılan ben olurum..

mail: bruno.monte@abcspor.com
twitter: @BrunoMonte1907

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular