https://secureservercdn.net/45.40.150.47/48c.6e4.myftpupload.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ROMANTİK, KLASİK, DEĞİŞİK !!

Okunması Gerekenler

TAKIM RUHU VE OLGUN FUTBOL

Aylar süren karantina ve hafta sonu yasaklarının ardından ılık bir bahar günü gibi başlayan Cumartesi öğlen Beşiktaş maçından önce...

EMİN ADIMLARLA

EMİN ADIMLARLA Beşiktaş'ın rakiplerinin yaralar aldığı, kendisinin ise oldukça kârlı çıktığı hafta içi mesaisinin ardından yine haftanın ilk maçını oynayacağı...

ADI, ŞAMPİYONLAR LİGİ…

ADI, ŞAMPİYONLAR LİGİ… “Football Business” ile ilgili yazılarımda son dönemde yoğun olarak medya ve sponsorluk konularına eğilmiştim. İlerleyen haftalarda ise...
brunoİdam sehpasındaki Temel’e sormuşlar, son bir diyeceğin var mı diye.
– Ha bu bağa iyi bi ders olsun demiş !
30 hafta geçti, 3 gün önce 5 puan geriye düşmüştü takımı, bana göre kalemi çoktan kırıldı ve sehpada ve Trabzon maçından sonra kalkmış; oyun sistemimizi değiştirdik diyor Pereira, Günaydııın  !!
Biz de BJK kalan 4 maçta kaç puan kaybeder, tahmin etmeye çalışıyoruz, kaybederse tabii.
Efendim, neymiş ? Trabzon maçında saha karışınca Ersun gibi tüymemişmiş, babasının kucağında ağlayan çocuğu soyunma odasına almışmış, önümüzdeki sene kalsınmış Pereira. Kalsın da bir seneyi daha heba etsin Souza’sıyla, öyle mi ?
pere 13Eyvallah, daha delikanlı, kabul ama kriter buysa o zaman hoca ben olayım, sen ol ! Sapına kadar Fenerliyim, o seyircinin arasına sopayla dalacak kadar da gözüm kara, sinirlendim mi, Nani’nin formasını o çam yarmasının elinden aldığım gibi o taraftara geri verirdim, o kız çocuğunun eğitim masraflarını da üstlenirdim, Filistin’e bağış da yapardım anasını satayım !!
Türk siyasetinde bir romantik vardı (Ecevit), romanı gitti, tiki kaldı, bir de klasik (Demirel) vardı, Klası gitti, şeyi kaldı, ne klasik olun ne romantik demişti rahmetli Özal, aynen de öyle. Romantizme gerek yok, gerçekçi olun;bu adam kalan 4 maçı alsın ve sonra gitsin; bu adam hem romantik, hem klasik hem de inatçı. 
Klasik de olmayın bence; Yenilikçi olun, Devrimci olun; bu işler bayrak yarışıdır, biri yorulduğunda diğeri devralır ki; bu herif adam gibi koşmadı bile. İstikrar palavaralarına da kanmayın, mezarlıklar yeri dolmaz denilen cesetlerle dolu !!
Nani, 5 sene evvelki Nani değil. Süratini yitirmiş, ayak çabukluğu da biraz gitmiş ama ayak içi, oyun zekası ve enerjisi hala aynı.
Hoş bu kadar ağır bir takımda oynayan, topu aldığında karşısında 3 adam bulan oyuncunun adı Messi de olsa bir şey yapamaz ama Nani bire-birde kopup gidemiyordu. Ben Nani’ye her baktığımda bir 10 numara gördüm, taaa ki 5. haftadan bu yana da yazıyorum. Alper’e baktığımda da bir 8 Numara görüyorum hala.
FB TS GOLOrta saha oyuncuları topu ayaklarından çabuk çıkardığında oyun hızlanıyor. Biraz top sürüp, bir çalım atıp topu kanata aktardığında herşey bambaşka oluyor. Kanat forvetler de karşısında sadece bir defans oyuncusu buluyor ve meziyetini sahaya yansıtıyor, santrfor da daha müsait halde topu alıyor haliyle. 
Galatasaray, Mersin ve Trabzon maçlarındaki bol pozisyonunun izahı Nani’nin 10 numara oynaması ve saha kenarındaki muhafazakar, klasik, romantik komedyen !?!? sene başından bu yana göremedi bu gerçeği. Elindeki malzemeyi değerlendiremedi, Alper de dahildir.
Ve bir de Volkan Şen gerçeği var. Ne klasik, ne romantik. Değişik !! Timsah fanı çok arkadaşım var, bu adam sağ kanat mı, sol kanat mı diye soruyorum, valla biz de çözemedik; topu aldığı gibi her yerden gidiyor, ne yapacağı belli değil, çok tehlikeli diyorlar.
Değil ligimizin Avrupa’nın en iyi dikine giden, adam eksilten forvetlerinden biriNani’den daha etkili bindirmeleri var mesela ve çok pozisyona giriyor. Oynadıkça vuruş isabeti de artıyor, son karar zekası da. Düzenli olarak 11 oynamaya başlayalı 10 hafta olmadı, 6 golü buldu bile ve oynayamaz diyenleri utandırdı. Seyretmesi çok keyifli.
Şen ola Volkan, Şen ola !!
 
FB TS VOLKANMarkoviç varken Nani’yi 10 oynatsaydın, Volkan da oynardı. Bir de Alperi 8 oynatsaydın, bir Nisan şampiyonluğu da sen alırdın ama buncağızı göremeyen adamsan, sen bu takıma ufaksın Vitor, kalan 4 maçı kazandır ve git.
Volkan bizi uçuruyor, Deniz Yılmaz Bursa’yı. Zengin ettikleri Erkan kenarda oturuyor. Değil Lucescu, Mourinho gelse iki ayda yollar bu Trabzon taraftarı. Bi aynaya bakın. Şikeden yargılandınız ve Fenerbahçe sayesinde aklandınız, unutmayın bunu ! 
Hakeme kırmızı kart gösteren Salih Dursun’un adını bir caddeye vermişsiniz. Volkan o caddeyi otoban yaptı, gelip geçenden para alın bence !
mail : bruno.monte@abcspor.com
twitter : @BrunoMonte1907

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

TAKIM RUHU VE OLGUN FUTBOL

Aylar süren karantina ve hafta sonu yasaklarının ardından ılık bir bahar günü gibi başlayan Cumartesi öğlen Beşiktaş maçından önce...

EMİN ADIMLARLA

EMİN ADIMLARLA Beşiktaş'ın rakiplerinin yaralar aldığı, kendisinin ise oldukça kârlı çıktığı hafta içi mesaisinin ardından yine haftanın ilk maçını oynayacağı cumartesi akşamında konuğu Gaziantep ekibiydi....

ADI, ŞAMPİYONLAR LİGİ…

ADI, ŞAMPİYONLAR LİGİ… “Football Business” ile ilgili yazılarımda son dönemde yoğun olarak medya ve sponsorluk konularına eğilmiştim. İlerleyen haftalarda ise taraftar etkileşimi (fan engagement) merchandising...

AYAKTA KALDILAR

AYAKTA KALDILAR Kolay değil net oyun kurucu olmadan, kadro kapasitesini zorlayarak her oyuncudan verim alabilmek. Kimi asist, kimi ribaund, kimi sayı, kimi savunma sertliği ve...

SEN YETENEKSİZ OLUNCA

Sen yeteneksiz olunca… Sinirlenmemek elde değil. Sakin kalıp yazı yazmak da zor. Sanıyorsun ki bir şeyler değişecek, takımının bir günü diğerine uyacak. Sanıyorsun ki yine...

Benzer Konular