https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

RANGERS OLMADAN CELTIC!

Okunması Gerekenler

İSKOÇYA ve FUTBOL dendiğinde 1000 kişiden 999’unun aklına iki Glaskow devi RANGERS ve CELTIC gelecektir.

Bir ASIRDAN fazla süredir devam eden OLD FIRM’de, 2012 sezonunda RANGERS’ın 3.lige düşürülmesi ile daha 1.hafta düdük çalmadan lig sonunda kazananı belli bir şampiyonaya dönüşen İskoç Premier Liginde, üst üste güle oynaya zafere ulaşıldı ama olmayan rekabet, çitanın dibe vurmasına ve gazozuna lig maçları yerine, gerçek er meydanı olan Avrupa’da takkenin düşüp kelin görünmesine yol açtı!

MALİ KRİZ nedeniyle İFLAS EDEN Rangers’ın küme düşüp düşmemesine karar verecek olan kuruldaki 7 üyeden SADECE CELTIC düşmesinler diye oy kullanmış ve kendi seyircilerinden de tepki almıştı ama ne kadar haklı oldukları bir kez daha ortaya çıktı.

Önceki sezon Motherwell, geçen sene de Aberdeen, sadece konu mankeni misali Celtic’e şampiyonluk yarışında göstermelik eşlik ederlerken, başlamadan bitişi belli olan bu 2 sezon, sürpriz gerçekleşmeden sona ermiş oldu.

Bu sene ŞAMPİYONLAR LİGİ elemelerde, bir önceki turda Legia Varşova’dan deplasmanda 4, içerde 2 gol yiyip elendiler ama Polonya ekibinin cezalı oyuncu oynatması imdatları yetişip, yollarına devam ettiler.

PLAY-OFF turunda ise BU KEZ papaz pilav yemedi ve güçsüz Maribor karşısında 1-1’lik deplasman maçı sonucu, sahalarında 1-0 kaybederek Avrupa’nın en büyük organizasyonuna veda ettiler.

Bu arada RANGERS düştüğü yerden kalkıp, 1’er 1’er basamakları çıkmaya devam ediyor ve seneye bir aksilik olmazsa OLD FIRM’ü tekrardan izleyeceğiz..

BURDAN ÜLKEMİZDEKİ ahlak-etik savunucusu, pürpak,  O MEŞHURRRRR  yöneticilere duyurulur.. BAŞARI en büyük rakibini aşağı çekerek değil, kendini yukarı çekerek gerçekleşirse anlam kazanır..

YAZIMIZI, cuk oturacak  bir fıkra ile bitirelim; “Adamın biri cehennemi geziyormuş. Cehennemde her milletin ayrı ayrı kuyuları varmış. Her kuyunun başında da zebanı duruyormuş. Kuyulardaki insanlar canla başla çıkmak için uğraşıyor birbirlerine destek veriyormuş. Tam biri çıkacakken zebanı görevini yapıyor adamın kafasına vurup onu tekrar aşağı atıyormuş. ama insanlarım mücadelesi bitmiyor yeniden deniyorlarmış.Adam her kuyunun başında bu manzarayı görerek gezerken birde ne görsün başında zebanısı olmayan bir kuyu….hemen merakla sormuş

-Neden bu kuyunun başında kimse yok ?

Yanındaki zebani şu cevabı vermiş;

-Bu kuyu Türklerin kuyusu, burada zebaniye gerek yok çünkü onlar içlerinden biri çıkacak olduğunda onu tutup aşağı çekerler. Bu yüzden buraya zebani koymuyoruz.”

ANLAYANA…

ABCSPOR

Son Haberler

2024 PARİS OLİMPİYATLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2024 Paris Olimpiyat Oyunları, 26 Temmuz-11 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek ve 33. Yaz Olimpiyat Oyunları, 26 Temmuz açılış töreniyle resmen...

Benzer Konular