https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

RAKİBİNİ TEBRİK ETMEK !!

Okunması Gerekenler

Merhabalar.

Cumartesi aksamki maça Var ve hakem kararları damgasını vurmuştur iki takım aleyhine de yapılan hatalar vardır ancak öyle bir hata var ki maçın skoruna direkt etki etmiştir.

Fenerbahçe’nin ofsayti bilmem kaç cm ya da mm farkla (!) ve adeta ışık hızıyla nasıl tespit edildiyse nizami golü, Var ve Cüneyt Çakır tarafından iptal edilmiştir.

Her ne hikmetse Gaziantep’te’de benzer pozisyonda Pelkas’ın nizami golü iptal edilmiş ve daha önce bu aleyhte kararlar çok yaşanmıştır.

Oysa, Bu ‘’Var kararları nedense rakiplerimizin lehine olmuştur, yani ellere ‘’Var’’ bize ise ‘’Yok’’tur!!!

Ülkemizdeki Barış’a dostluğa sevgiye hizmet etme adına gerilime ve husumete yol açmamak adına biraz da efendiliğimizden maç sonrası Galatasaray’ı, ondan ziyade Galatasaraylı dostlarımızı onore etmek adına tebrik ettim çünkü bize yakışan budur rakibine saygı duymazsan sana da saygı duymazlar, önce veren el olmak lazım.

Bu şiddetin bu kaosun bu gerilimin bir yerde neticelenmesi gerekiyor futbol son yıllarda… Maalesef bu ülkede barışa dostluğa sevgiye değil nefrete ayrışmaya vesile olmaktadır.

Bu terbik olayından, Bazı Fenerbahçeli taraftarlar ve arkadaşlar rahatsız olmuşlar öncelikle şunu söyleyeyim Bu kararım Sadece beni bağlar Benim Fenerbahçeliliğimi kimse sorgulayamaz, benim Fenerbahçe için yaptıklarımı takip eden bilir etmeyen bilmez, denizin üstünde bile yürüseniz niye suyun üstünde yürüdü diyenler olacaktır ve sizi eleştirenler her zaman olacaktır

Hakem kararlarının maça damga vurduğunu söylüyoruz Fenerbahçemizin Hakemler tarafından doğrandığını dile getiriyoruz
Ancak Fenerbahçemize bugüne kadar hiçbir zaman yıkıcı muhalefet etmedim hep yapıcı eleştiride bulundum.

Sadece skor taraftarı olan ve en ufak bir beraberlikten sonra bile futbolculara ‘’çöp’’ Yönetim ve Başkana ‘’Beceriksiz’’ Teknik Direktöre ‘’hoca değil’’ diyen bazı aklı evvelleri görüyoruz

Bunlar dikkat edin, takım üst üste 9 maç galip geldiğinde ses çıkarmazlar. Sevince bile ortak olmazlar.

Bu sözlerim asla ve asla, Kötü oynayarak ve zorda olsa kazandığımız maçlardan sonra daha iyi futbol oynaması adına olumlu yapıcı eleştiri yapanlara değildir, yanlış anlaşılmasın…

Ben Galatasaray’dan ziyade tekrar söylüyorum Galatasaray’a gönül vermiş değerli arkadaşlarımı tebrik ediyorum hiçbir zaman haksızlığa uğramadığımızı söylemedim, maçı Galatasaray hakkıyla kazandı demedim, futbolda dönen dolapları, ince ayarları, hep aleyhimize olan Var kararlarını, gizli bir el’in, futboldaki rekabeti devam ettirmek ve yarışın içinde fazla takım olması için değerli rakiplerimizi yarışa tutundurma gayretlerini iyi biliyor ve görüyorum aslında herkes görüyor ancak kimilerinin işine geldiği için görmezden geliyor.

Rakip takım taraftarlarını tebrik etmek bir nezaket ve zerafettir, arkadaşımız, kardeşimiz, dostumuz, sırdaşımız, bir değerli büyüğümüz veya aynı aileden hangimizin bir G.Saraylı veya Beşiktaşlı yakını tanıdığı yoktur!

Saygı gösteren saygı görür, bir arkadaşının tuttuğu takıma saygı duymayan da saygısızlık görür bu doğanın kuralı, eşyanın tabiatıdır.

Biz bize yeteriz diyoruz’’ ya, o işte öyle olmuyor maalesef, biz bize yetemiyoruz, bu mantıkla hepimizi karşımıza alıyor ve karşımızda kemik bir kitle oluşturuyoruz!!!

Hoş, biz ‘’biz içinde biz’’ bile değiliz ki!!!

Sevgiler.

Harun Reşit Tığlı
Twitter: @tr_resit
İnstagram: harun.resit_official

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular