https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

RAHAT RAHAT

Okunması Gerekenler

RAHAT RAHAT

Hafta içinde Benfica maçını kendi sahasında kaybedip, tur işini zora sokan Galatasaray, son iki sezondur kaybettiği Kasımpaşa deplasmanında mutlaka üç puan alması gerekiyordu. Zor maç olması beklenirken, oldukça kolay şekilde hem de 4-1 gibi farklı skorla kazandı.

Maçın başında Trezequet, kendi çabası ile götürdüğü topta kazanılan frikiki süper bir vuruşla gole çevirince, panik başlaması beklenirken, golden sonra özellikle sağ kanattan Lines ve Feghouli ile çok doğru atak yaptılar. Gol bas bas geliyorum diyorken, geçen haftanın yıldızı Belhanda yine ceza sahası dışından şutla beraberliği buldu. Gol sonrası da Belhanda, Feghouli işbirliği galibiyet golünü getirdi. Belhanda’nın asistinde Feghouli golü yaptı. 2-1. Galibiyet golünden sonra Galatasaray topa sahip olmaya devam ederek pozisyon aradı.

Kasımpaşa için Trezequet dışında gol şansı yok. Topu ayağına alan onu arıyor. Bu gece herkes eminim şunu demiştir; Keşke Diagne yerine Trezequet’yi alsaydık. Müthiş yetenek. Diagne de bu gece sahanın en kötülerindendi. Çok ağır kaldı, ayağına kafasına top gelsin diye bekliyor. Topsuz oyunda hiç yok, azıcık Gomis’in videolarını seyrettirmek lazım. Alternatifi olan Kostas’ ın da ondan çok farkı yok ama henüz çok da fikir sahibi olamadık. İstermisiniz, Fatih Hoca ikisinide yedeğe çekip, Sinan’a şans versin. Bir gerçekte şu ki, Galatasaray santraforsuz oynamaya o kadar alışmış ki, ne bir orta yapılıyor, ne de defans arkasına top atılıyor. Hatırlatmak lazım ileride forvet var.

İkinci yarıya Galatasaray rahat çıkınca daha keyifli oynamaya başladılar. Donk’un asistinde Feghouli aşırttı. 3-1. Maç burada bitti. Sonrasında güzel bir gol daha bularak hat trick yapan Feghouli gecenin yıldızı oldu. Belhanda, Feghouli sahanın yıldızı olurken, Donk, Selçuk ve defans ikilisi görevlerini iyi yapanlardandı. Diagne sahanın en kötüsü idi. Fatih Terim Diagne için acil eylem planı yapmalı. Hem çok ağır, hem çok etkisiz. Disiplinsiz davranışları da işin cabası.

Önce bu gece, ligin şu anda en zayıf ve sorunlu takımı Kasımpaşa, haftaya da bir başka sorunlu takım Akhisar’ la oynaması bu yoğun dönemde Galatasaray için bir avantaj. Bir de Başakşehir puan kaybederse…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular