https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

PRINCE OF KRAKOW BU GRUBUN ÇOK ÜSTÜNDE!

Okunması Gerekenler

Tekrar merhaba sevgili ABC’ciler..Farkındayım, hatta zaman zaman kulaklarım çın çın ötüyor. Ya adam gibi yaz ya da böyle tadımlık kavun gibi takılma diye! Ama işte bazen oluyor böyle. LA FONTAINE’deki karga da çok güvenmezdi bana.

Neyse sadede gelelim.. 9 koşu yine 2 A.Ö.F sınavı. Dersimize sizler için yine çalışarak günün kritiğini çıkardık. Her iki altılının keşiştiği koşu olan, günün 4.koşusunda bu grubun üzerinde olduğuna inandığım PRINCE OF KRAKOW sizlere önereceğim kale.

Yorumlara geçmeden CUMA’dan PAZAR’a öyle koşular var ki dudak uçuklatır cinsten. Festival gibi yarışlar, enfes mücadeleler. Bu 10 değişik mücadele için de Perşembe günü detaylı bir analiz yazısı yazıp, sizlere kendimi affettireceğim.

KRALİÇE ELIZABETH/TÜRK SİLAHLI KUVVETLER /HATAY/SAFKAN İNGİLİZ VE ARAP ATI YET.DER./ANKARA koşuları. VAY ANAM VAY!!!

1.KOŞU…Gülerce ekürileri AYÇIRA ve KIRMANŞAH başta tuttuğum isimler. Tek rakiplerinin bu sezon parlak yarışlar yapan KIBRIS olabileceğini düşünüyorum. Çok at yazanlara, ilaveten çimci AFFAN..

2.KOŞU…Son yarışında çim pisti hafif nemli bulunca adeta coşan DOCTOR, meterolojiden aldığımız verilere göre olası yağışta yine çok şanslıdır. Ancak bu tip pistte arkasına bakmadan bitirebilen LAST STORY ile herşeye rağmen kalitesinden sual olunmaz BAŞKAN NEXIA da kuponlarda olmalı.

3.KOŞU…Hani derler ya, sırat köprüsü ..işte tam da böyle bir koşu 3 yaşlı İngilizlerin SATIŞ koşusu. Bütçesi geniş olana kapat babam derim ama 17 çarpıda adamı biraz kasar ve diğer yarışlar için cephaneyi bitirir. ANTIOXIDANT ve LUCINE ilk planda tuttuklarım. Sırasıyla CHECKPOINT CHARLIE, YUSUFÇUK, MIA VICTORY ve de CHARISMA yazılabilir. AKALIN da bombası olur.

4.KOŞU…Yazımın başında da belirttim. Ben Prince of Krakow‘un bugün için bu koşuyu kazanacağını düşünüyorum.BANKO!

5.KOŞU…Son yarışına bir anlam veremediğim SAKLI ile tabela canavarı TULUYHAN arasındaki mücadele bence birinciyi belli eder. Koşunun sürprizi ise CANAKIR ve ATLIOĞLUM ikilisi olur düşüncesindeyim.

6.KOŞU…3 yaşlı arapların AKBATUR koşusu gerçekten nefesleri kesecek cinsten. Yarış hayatına çok parlak giren AZMİ REİS, ikilisi ve dolayısıyla HATAY koşusundan kaçıp burayı hedef yaptı. İlk atımdır. Hatta ekonomik kuponlara, her koşuda öleceğine bir koşuda öl diyip.tek derim. Tabii ki BORBORE, ŞAHİN TEPESİ, NİLDA, OLGUNABİ profesyonel kuponların olmazsa olmazı..

1.ALTILIMIZ.,,,,,.

Devam edelim…

7.KOŞU…Birbirini her an geçebilecek 6 tane İngiliz tayının, bu nispeten uzun mesafeli koşusunda, her biri evladım gibi birbirinden ayıramadım.H kutucuğunu işaretleyin derim!

8.KOŞU…Yeterli yarış kondüsyonuna ulaştığına inandığım BİLGİN’in kızı GÜLMİSAL Kocakaya idaresinde ilk atımdır. Tırnağının ucuna getirilen HABER RÜZGARI ile BREYMIN rakipleri olup, bomba arayanlara, yakın takibimdeki UMUDUNKIZI ile HALİKARNAS’ı öneririm.

9.KOŞU…Geldik kapanışa. Önde istediği avansı alması halinde Sürmeli Karaca’nın GÜZELYÜZ’ü ekürisi AKROBAT’la resmi geçit yapabilir. İstikrarsız 4 yaşlı arapların bir araya geldiği bu kısa mesafe sürat koşusunda, DAMLATAŞ, BAYRAMHAN ve de ENDERTAY sonrasında şans verdiğim isimler..

2.ALTILIMIZ…,.,,,..

HEPİNİZE BOL ŞANSLAR………..

istanbul.tilkisi@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular