https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

PORTLAND TRAIL BLAZERS OFF-SEASON HAMLELER VE 2015/16 KADROSU..

Okunması Gerekenler

Bugünkü kadrolar itibariyle geçen seneye göre belki de en çok irtifa kaybeden takım PORTLAND TRAIL BLAZERS..

En önemli silahları LaMarcus Alridge’i ellerinde tutmayı başaramayan Portland ekibi, ayrıca Nicolas Batum, Arron Afflalo ve Wesley Matthews gibi sistemin kilit parçlarıyla da yolları ayırmak zorunda kaldı.

DAMIAN LILLARD da gitseydi, ilk 5’in 5 oyuncusu da kaybetmiş bir takım olarak belki de tarihe geçeceklerdi ama genç guardı 5 senelik ve toplamda $130 Milyonu bulan bir kontratla kadroya tutmayı başardılar.

Bu arada maksimum ücretten yapılan bu kontratın, genç oyun kurucuyu NBA’nin en çok kazanan play-maker’i yaptığını da belirtmiş olalım!

Nets’den Mason Plumlee, Mavericks’ten Al-Farouq Aminu, Lakers’dan Ed Davis, Hornets’den Gerald Henderson ve Noah Vonleh, Magic’ten Maurice Harkless ve  gibi vasat denebilecek oyuncularla takviye yaptılar ve özellikle Dallas’tan gelen Nijerya orijinli uzun Aminu’ya verilen 4 senelik 30 Milyon dolar, Portland basınında alay konusu oldu ve epey tepki aldı.

Portland kurmayları özellikle genç şutör guard C.J. MC COLLUM’dan bu sene patlama bekliyorlar ama bu kadroya en az 2-3 nokta vuruşu takviye gelmezse, 2015/16 sezonunda play-off şansı çok çok az gözüküyor.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular