https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

PORTEKİZ VE RONALDO İÇİN GAME OVER!

Okunması Gerekenler

Almanya karşısında aldıkları faklı mağlubiyetten dolayı, olası bir puan eşitliğinde ipler ABD’in eline geçmiş ve aralarında tam 5 averaj fark bulunan Portekiz’in gruptan çıkması mucizelere kalmıştı!

ron3Sadece kazanmalarının yetmeyeceği bilincindeki Cristiano RONALDO ve arkadaşları, maça oldukça tempolu ama zamana karşı yarıştıkları için de bir o kadar da telaşlı başladılar.
Karşılaşmada dakikalar 31’i gösterirken, sol kanattan Miguel’in on direğe yaptığı etkisiz ortaya, gelecek sezon Kayseri Erciyesspor forması giyecek olan BOYE ters bir vuruş yaparak topu kendi ağlarına gönderdi.

Karşılaşmanın 57. dakikasında sol kanattan yapılan ortada bir anda kendini unutturan ve bomboş pozisyonda kafayı vuran Gyan topu ağlara gönderdi ve maça eşitlik getirdi. Dünya Kupaları’ndaki altıncı golünü atan GYAN, Roger Milla’nın 5 gollük performansını geride bıraktı ve Dünya Kupalarındaki en golcü Afrikalı oyuncu unvanını da eline geçirdi.

ronaldo280.dakikada Gana kalecisi Dauda’nın uzaklaştırmak istediği top Ronaldo’nun önüne düştü. RONALDO ayağına kadar gelen bu fırsatı iyi değerlendirdi ve Portekiz’i bir kez daha önce geçirdi.
Gruptan çıkmak için EN AZ 3 GOLE daha ihtiyacı olan Portekiz, baskısını son bölümde iyice arttırdı.
Ancak her yolu deneyen Portekiz, kendisine gereken golleri bulamayınca karşılaşmadan galip ayrılmasına rağmen averajla ABD’nin gerisinde kaldı ve Dünya Kupası’na veda etmekten kurtulamadı!

ABCSPOR

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular