https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

PERŞEMBE PAZARI

Okunması Gerekenler

BULENT BILIRGENMaçtan önce bir arkadaşım ile maçın ne olacağı ile ilgili laflarken çok engin tecrübelerimizin ışığında, ilk yarım saatte skorun 3-0 olacağını ve işin biteceğini tahmin etmiştik. Perşembenin rüzgarının devam edeceğini rakibinde psikolojik olarak ezilip bunu kabulleneceğine emin gibiydik. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı..Yüksek karizmanın bu Pazar’ı geçen Perşembeye dönüştüreceğini beklerken, suratlar Perşembe Pazarı’na döndü!

 

bjk balik 2Aslında kötü de başlamadı Siyah Beyazlı takım.. Tempolarının el verdiği ölçüde baskı yaptılar ve maçın sahibi benim mesajını verdiler. Eğer, 70 . dakikaya kadar farkı ikiye çıkartabilselerdi Balıkesir havluyu atacaktı. O dakikadan sonra yorgunluklarından dolayı kroki vaziyetteki boksör gibi ne yaptıklarını bilemediler. Maçın sonunda ise 2-2’lik sonuca sevindiler. Beşiktaş feda senesinden itibaren ağır bir çapsızlık sorunu yaşamakta. Son 3 sezondur favori oldukları maçları çevirme yüzdeleri çok düşük. Büyük takım refleksi çalıştırma konusunda ciddi eksikliler yaşıyor. Çok güçlü takımlara karşı ortaya hırs ve enerji koyup tahmin edilmeyen zaferler kazandıkları gibi tecrübe ve sakinlik isteyen küçük maçlarda zorluk yaşamaktalar. İnşallah Club Brugge maçında ayaklar yere sağlam basar. Neyse ki Balıkesir tipi maçlar genç kadronun yaşça değilde başça büyümesine yardımcı oluyor. Önümüzdeki sezonlarda bu kayıpların semeresini !! görebilirler.

 

bjk balik gokhanVeli ve Opare dışında kimse gelmemiş Olimpiyat stadından Ankara’ya… Fakat G.Töre’ya ayrı bir parantez açmamız gerekiyor. Bu çoçuk ne zaman çatlayacak diye bekliyordum bugün oldu.. Bu maçta bile kim sıkışsa Töre’yi arıyor.. O da elinden geldiğince bişeyler yapmaya çalışıyor ama bu maçta gerçekten SOS vermeye başladı. Yaptığı gereksiz penaltıdan 10 dakika önce yine kaptırdığı bir top gol tehlikesi oldu kendi kalesinde.. Hele 90 artılarda götürdüğü boş topta kendi vurmak adına bariz gol şansı olabilecek pozisyonu yedi..Tabii ki 2 puan kaybını sadece Gökhan’a mal etmek kesinlikle doğru değil ki öyle olsa bile çok büyük kredisi olmalı yıldız oyuncunun.. Ama teknik heyetin bu arkadaşın zihnini biraz boşaltacak çalışmalara derhal başlaması gerekiyor yine de.. Bir de Sosa konusu var ki ne yazayım  bilemedim..Şöylesi en doğru gibi ;  30 yaşında, 181 cm boyunda, esmer, zayıf, sert görünümlü Jose Ernesto Sosa 8 Şubat 2015 tarihindeki Rizespor maçından beri kayıptır! Ümraniyedeki tesislere de gelmeyen bu şahıs, Arjantinli olup yeterli derecede Türkçe bilmemektedir. Bu özelliklere uyan bir kişiyi gören veya duyan vatandaşların BJK yetkililerine haber vermelerini önemle rica ederiz.

 

bjk balik 1Lig Beşiktaş için çok zorlaştı. Eskişehir ve Balıkesir maçlarındaki puan kayıpları Gs ve Fb deplasmanlarında galibiyet ihtiyacını doğurdu.. Diğer maçlarda her 3 takımında aynı puanları kaybedeceğini tahmin edersek derbi maçları ligin kazananını belirleyecek gibi duruyor. Federasyon ve hakemlerin sahne alacağı haftalar tüm hızı ile gelmekte…

 

Hakem demişken, son olarak bir çift laf da Halis Özkahya’ya.. İlk faulü maçın 20. Dakikasında olan ve çok light başlayan bu maçın kritik pozisyonlarını  iyi süzerek örnek bir yönetim gösterdi ve büyük bir tebriği haketti… Özkahya ve diğer saz arkadaşları inşallah yukarıda bahsettiğimiz haftalara da bu temizliklerini taşıyabilirler.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

bulent.bilirgen@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular