https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

PAMUK İPLİĞİ

Okunması Gerekenler

ISKENDER GENCPAMUK İPLİĞİ

Hayata bağlanmak, tutunmak, şairin dediği gibi “BİR UMUTTUR YAŞAMAK”.. Henüz 6 gün önce ‘rezil bir oyunla’ Beşiktaş’a yenilen ve havlu atan bu takım, 4 gün içinde 2.bir AKHİSAR menşeili öpücükle bir nevi tekrardan yaşama tutundu.

 

GS AK 1Öncelikle PREMIER LEAGUE tadındaki maç için iki takıma da gerçekten bravo. Perşembe günkü kupa maçının ilk yarısında ve bölümler halinde oynanan ‘yardımcı erkek oyuncu’ katkılı oyun, bozuk saat bile günde 2 defa doğruyu gösteriri hatırlatmıştı. Ama bugün birkaç tık ötesi futbol, çatır çatır mücadele, birşeylerin değiştiğinin göstergesiydi. Gözlem yeteneği olan insanlara MUSTAFA DENİZLİ’nin 2 hafta önceki gol sevinciyle, bugünküne bakmalarını öneririm.

 

Önce seyirciye bir önerim var. Tamam ben de çokca kulak çınlatıyorum UMUT için, SABRİ için ama bu adamların mücadele etmediğini kimse iddaa edemez. Tekmeye kafa sokan, arma için didinen bu çocuklara bu ıslık protestosu hiç ama hiç doğru değil.

 

GS AK 33Maça gelince…Ligin bence en iyi 2, 3 takımından biri AKHISAR. Rodayega oynamaz mı 4 büyüklerde ya da Güray ? Beşiktaş’i İstanbul’da 2-0 yenen, Kadıköy’de 0-2 den maçı 2-2’ye getiren, Trabzon’a ilk puan kaybını (2-2) Avni Aker’de yaşatmış takım ve de lig 3.sü..Eğer G.SARAY iştahlı, basan, domine oyun oynamasa bu maçta ummadığı bir skor alırdı. Ama başta OLCAN olmak üzere, WESLEY, BİLAL, YASİN çok iyiydi. Aksayan tek taraf bu yıl ilk kez 11 başlayan TARIK idi. Bu futbolu oyna canımı ye dedik açıkçası izlerken.

 

Çokça kızıyoruz, HAMZA’ya yapılanı onaylamıyoruz, hep iyi bir ön libero, golcü istiyoruz. Bir “DENİZLİ mucizesi “olur muyu konuşuyoruz, yazıp çiziyoruz. Çünkü hepimiz şunu biliyoruz ki, gerçek aşk G.SARAY.  Sen istemeden hatta istesen de bitmeyen-bitmeyecek bir aşk.

Son olarak son hafta KAYSERİ’den alınacak bir 3 puan ve 8-9 mil ötedeki kuşların çarpışması, hata yapması. Ciddi bir seri yakalamak. 2016 hedefleri bunlar !

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : iskender.genc@abcspor.com

twitter : @iskendergen1

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular