https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TRABZON’DA ÖZE DÖNÜŞ

Okunması Gerekenler

abdullah yayliSevgili okurlar,
Tekrar selamlar. Bu ikinci yazım. İlk yazımın son paragrafında Trabzonspor için heba olan 30 yıldan ve boşa harcanan milyon dolarlardan bahsetmiştim.
Alt yapıya önem verilmeli bir 10-15 yıl sabredilmeli dedim.
Akşamki maçı seyredemeyenler güzel bir maçı kaçırdılar. 1461 takviyeli Trabzonspor işe yaramayan yabancıları devre dışı bırakıp Adrian, Henrique ve Bosingwa ile ONUR’lu futbollarına dönüş için çok güzel bir başlangıç yaptılar.

Trabzonspor, Kayseri Erciyesspor’u hem güzel futbol hem de birbirinden güzel 5 golle  mağlup etti.
trabzonBunda HAMİ’nin de rolü büyük kuşkusuz. Cesaretli kararlar alıp Trabzonspor’u sahaya tam yayarak bir golcü olarak hücum futbolu üzerine oyunu kurarak başarılı bir sonuç aldı.
Trabzonspor’un ŞENOL GÜNEŞ dönemlerindeki futbolunu hatırlayanlar maçın sonucu ne olursa olsun güzel futbolu her zaman alkışladılar.
yusuf erdoganİşte milli takım çok iyi bir futbolcu daha kazanıyor.  YUSUF ERDOĞAN 1992 doğumlu daha. Allah onu sakatlıklardan korusun. Kendini geçirdiği sakatlıktan sonra iyi toparlamış.
Trabzon’a çok kaliteli yabancı zaten gelemiyor, gelmiyor. Pili bitmişleri zaten yüksek paralarla İstanbul kulüpleri alıyor.
Yıllardır çok yanlış politikalar yapılıyor. Önceki yıllarda Fenerbahçe saldırdı bu yabancılara. Ha arada iyileri oldu tabii.
Son yıllarda Galatasaray bu hovardalıkta Fenerbahçe’yi geçti. Yazık değil mi bu ülkenin parasına.
Hiç yabancı gelmesin demiyorum. Az ama kaliteli olsun. Bu sayı 3’ ü geçmesin.   10 yabancıya 100 milyon dolar harcayacağına 3 kaliteli yabancıya daha azını harcayıp alt yapıya ve öze önem verilmesi düşüncesindeyim.
2002 de dünya 3.sü olan Türk milli takımının da yeniden inşa edilmesi için de tüm kulüplerimizin transfer politikalarının gözden geçirilmesinde fayda vardır.
trabzon2Yoksa hem 2016 hem de 2018’i çok hayal ederiz.
Son olarak öze dönüşe adım atan Trabzonspor’u güzel futbolundan dolayı kutluyorum. Avrupa’ya gider veya gitmez mühim olan doğruları yapmaktır. Başarı sabredilirse muhakkak gelir.
Tüm okurlara sağlık ve mutluluklar dilerim.

abdullah.yayli@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular