https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

OYNA DEVAM

Okunması Gerekenler

Daha önce de oldu. Liderliğe yükselmişken yedik darbeleri. Olabilir. Kötü oynadık bugün. Hatta 11’e 10 oynarken daha bile iyiydik, enerjiktik 11’e 11 ya da 10’a 10 oynadığımız dakikalara göre. Yapılacak tek şey var. Hemen unutacaksın. “Oyna devam” diyeceksin. Yok başka çaresi.

Ha, tabii ki hatalardan ders çıkartacaksın bu arada. Neden etkili olamadık bugün? Konya çözmüş müydü bizi? O iki pasta rakip kaleye giden, defansın arkasına toplar atan takım niye yoktu? Yoksa Ilhan Palut doğru tedbirler mi aldı? Hoca elbette analiz edecek bunları.

Ben işin teknik taktiğinden çok psikolojik tarafındayım. Rakip te 10 kişi kalınca bir uyanma bekledim takımdan. Halbuki yine pozisyon bulmakta zorlandık. Üretemedik bir türlü.

Elbette Valencia’nın kırmızı kartı bozdu bizi, evet ucuz da bir kart ama birilerinin anlatması lazımdı Fenerbahçe liderliğe yükseldiğinde hep oluyor bu tip işler. Dikkat edeceksin. Hakeme fırsat vermeyeceksin. Valencia oyundan atıldıktan sonra ise farklı bir hamle geldi hocadan. Stoper çıkardı, santrafor aldı. Aslında cesur hamle, büyük takım hamlesi. Tutsaydı müthiş olacaktı. Tutmamasının sebebi bence Serdar Dursun’da gizli.

Serdar oyunu rakip sahaya yıktığında etkili olur. Ceza sahasına sürekli top iner ve o bir şekilde golünü bulur. Ancak biz 10 kişi kaldıysak Serdar da rakip kaleye uzak kalır.Boyu posu yerinde ama bu aldatıcı, Serdar arkası dönük çok iyi oynayan bir oyuncu değil. Iyi servis yapamıyor iyi pas istasyonu olamıyor. Geçen sezon Trabzon deplasmanı bu sezon D.Kiev maçı, 10 kişi kaldığımız maçlar. Bakın o maçlara ne dediğimi çok iyi anlayacaksınız.

Neyse olan oldu. Tek dileğim buna takılmamak. Daha önce olduğu gibi kırılmamak. “Oyna devam” diyerek onümüze bakmak ve Kayseri maçıyla tekrar çıkışa geçmek… ve bir de bugünkü gibi çok etkili Fenerbahçe deplasman tribününü bir daha üzmemek

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular