https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

THE BRITISH OPEN’DA CUT BELLİ OLDU

Okunması Gerekenler

EMRAH
The British Open’da ilk gün, bir links saha için beklenmeyecek şekilde ideal hava şartlarında oynandı. İkinci gün sabah saatlerindeki rüzgar öğleden sonra durdu ve oyunlarına geç başlayan golfçüler bu şanslarını iyi kullandılar ve çoğu par altı şekilde raundlarını tamamladılar.
ilroy2Bugün ise hem fırtına hem de yoğun yağış uyarısı var. Organizatörler bu yüzden zamandan kazanmak için ikili Tee başlangıcı yapılacağını açıkladılar. Turnuvanın 143 yıllık tarihinde ilk kez karşılaşılan bu olay şu demek, ilk 3’lü grup birinci delikten oyunlarına başlarken bir diğer 3’lü grup ise 10. delikten start alacak.
İlk iki gün sonunda Rory McIlroy par altı 12 vuruşla en yakın rakibi Dustin Johnson’ın 4 vuruş önünde lider durumda ve eğer hava şartları beklenildiği gibi kötü olursa hiç kimse atak yapma fırsatı bulamayacağı için liderliğini pazar gününe taşıyacak gibi duruyor.
Dustin Johnson’ın arkasından ise par altı 6 skoruyla aralarında Sergio Garcia, Louis Oosthuizen, Francesco Molinari gibi tecrübeli isimlerin bulunduğu 6 kişilik bir grup var.
dustinİlk günü par altı 3 vuruş gibi iyi bir skorla tamamlayan Tiger Woods kabus gibi bir 17. delik yaşadığı ikinci günü par üstü 5’le tamamlayabildi ve par üstü 2 vuruş olarak belirlenen Cut’a zar zor girebildi ama kazanabilmek için hafta sonu bir mucizeye ihtiyacı var.
emrah.seber@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular