https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ON DAKİKADA İŞLEM TAMAM!

Okunması Gerekenler

ON DAKİKADA İŞLEM TAMAM!

Son 180 dakikaya girdiğimiz bu hafta Galatasaray 3 puan aldığı takdirde son maç olan Göztepe’de beraberlik yetecekti. Bu akşam Galatasaray çıktı hiç riske girmeden 3 puanı 10 dakikada aldı götürdü.

 

Galatasaray maça fırtına gibi başladı. Daha doğrusu Rodrigues. Daha 30.saniyede kaptığı topta yaptığı asist ile Belhanda’ya ikram ettiği top, gol oldu. 1-0. Bu tip maçlarda Galatasaray hep erken gol bularak maçı daha rahat geçirdi.  Gol gecikse, stres yaşanacak, doldur boşalt başlayacak ama olmadı. Maç artık rahatladı derken, Rodrigues yine sahneye çıktı. Bu sefer de Gomis’e ikramda bulunarak, maçı adeta bitirdi. Gomis bu golle Alex’in rekorunu egale etmiş oldu. Bu dakikadan sonra maç antreman havasına büründü. Rolantide giden maçta pozisyonlar da oldu ama konsantrasyon eksikliği ve rehavetten devamı gelmedi. Ligde artık amacı kalmayan Malatya on dakikada iki gol görünce dirençleri kırıldı, hiçbir etki gösteremediler.

 

İkinci yarı da kontrollü, topu ayağında tutup, dakika geçiren bir Galatasaray izledik. Maçın son dakikalarında pozisyonlar olsa da gol gelmedi. Malatya’nın da maça tutunmak adına yaptığı ataklar cılızlıktan öteye geçmeyince maç başladığı gibi 2-0 sona erdi. Böyle maçlarda iyi oyun, taktik filan çok gerekmez. Daha önce de belirttiğim gibi yürek yeter. O da tüm takımda fazlasıyla var zaten. Bu takım maçı bir şekilde kazanmayı biliyor. Golü ne zaman atması gerekirse o zaman atıyor. Maç için çok fazla bişey söylenemez ama maçın yıldızı Rodrigues için bir çift söz söylemek lazım. Onun iyi oynadığı hiçbir maçı kaybetmezler. Seneye mutlaka takımda tutulmalı veya para için satılacaksa, bu rakam en az 20-25 milyon euro olmalı.

 

Gençlerbirliği maçında 90.dakikada gelen gol olmayıp 1 puan alınsaydı bugün 50.000 kişi ile birlikte tur atılıyordu. Bazen 1 puan deyip geçmemek lazım, gün oluyor lazım oluyor.  Gençlerbilriği’nin Galatasaray’ı yenmesi de ligde kalmasına yetmedi. İlhan Cavcav sezonunda küme düşmesi de oldukça üzücü.

 

Artık şampiyonluk için de “TAMAM” diyebiliriz. Kazanması gereken her maça büyük bir KONSANTRASYON ile çıkıp kazanan bu takım, son maçında da Göztepe’den en azından bir puan alarak mutlu sona ulaşacaktır.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular