https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

OĞUZ’UN GURUR SAVAŞI!

Okunması Gerekenler

ALEN OSEPYANIlk çeyreğinde 12 kel adam, Wild Card’i biz niye aldık, ne güzel Bodrum’da tatil yapıyorduk havasından çıkamayan takımımız, herhangi bir hücum seti olmayan ve sadece Emir’in eline bakan haldeydi. O da gününde olmayınca,  ilk 10 dakikada 9 top kaybı da eklenince sadece 8 sayı attık. Emir ve Ender 5’de sıfır ile başladı.

2. Çeyrek Emir biraz kıpırdayinca, biraz Cenk de devreye girince farkı 5’e indirdik.Ama çok hareketli olan Yeni Zellanda her topa el sokup, her topa da atlayınca bir türlü maça ortak olamadık. Bir de Webster ikilisi Corey ve Tu adeta dışarıdan yağmur gibi üçlük yağdırınca, ilk yarı 38 sayı yedik.Rakip uzunlarin 3 sayı tehditine de özellikle Ömer Aşık ile savunamayinca , hücumda da pick and roll’lerine alışık olduğumuz Ergin Ataman’dan sıfır pick and roll , sıfır fast break sayısı ve 9 top kaybı ile alışık olmadığı istatistikler olunca sadece 28 sayı atabildik!

YENI ZELANDA1013. Periyodda Barış Hersek hadi artık dev adamlığa dönme zamanı dedi ve kendi üçlüğüne ribaunduna koşup turnike sayısına Yeni Zellanda molası geldi.Ve ilk kez benchimiz toplu olarak ayağa kalktı. Farkı ilk kez 3 sayıya çektik. 46-43.

Bu maçta şunu anladık ki bizimkileri gaza gelmeleri için kızdırmak gerekiyor ve dayak yiyen Rocky Balboa’nin , Eye of the Tiger müziği eşliğinde dayak yediğinin iki katı dövmesi ve “Bana ha” demesi ve seyirciyi adeta zıplayarak kroseler attırması , kısaca havaya girmesi gerekiyor.

YENI ZELANDA103Üçüncü periyodda Emir ile öne bile geçtik sonra bir kabızlık periyodumuz başladı ve kolumuzu kaldiramadan son periyodda 12 sayı geri düştük.

Ama o sırada 12 Dev Adam günlerinden hatıralar canlandıran Oğuz’un büyük Savaşı başladı adeta beni burda nasıl unutursunuz bench’e adeta yapışıp kalmıştım dedi. Ve Sempatik rakibimizi adeta perişan etti, 15-0 lık seriyle sayıların nerdeyse tamamını attı.  Barış Hersek de bu seriye inanilmaz destek oldu. Kerem Tunçeri de tecrübesini ortaya koydu ve gitti dediğimiz maçı mucizevi bir şekilde aldık.  Çok önemli bir galibiyetle başladık. Bravo Oğuz , Bravo Barış. ..

alen.osepyan@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular