https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

O FORMA YETER BU MAÇA

Okunması Gerekenler

Öyle bir 90 dakikaydı ki, nereden başlasam nasıl anlatsam bilemedim. Kısa ve net olan şu ki “TO BE OR NOT TO BE” idi sarı kırmızılı camia için bu karşılaşma. Olası bir beraberlikte bırakın şampiyonluğu ilk 3 bile zora girecekti. Yenilseydik zaten “malum destekli” Başakşehir’in şampiyonluğu artık kaçınılmaz olurdu.

Öyle bir maç ki Beşiktaş’lısı, hatta Fenerlisi bile “aman Galatasaray kazansın” ortak paydasında uzlaşmıştı (daha neler göreceğiz).

Pazartesi akşamı Ankara’da, “yine” bir deplasmania fobia yaşayıp Gençlerbirliği’ne kaybeden ve tüm aritmetiği altüst eden G.Saray’da Terim bir son dakika sürprizi yapıp Maicon’la Selçuk’a kesik atıp yerine EVLAT lakaplı DENAYER ve DONK’la başladı. Amaç ADEBAYOR ve orta alanda ki EMRE -MAHMUT etkinliğini azaltmaktı.

Nihayetinde buraya bir beraberliğe razı gelen oyun felsefesini de iyice baskıladı TERİM. Şayet FEGHOULI ile BELHANDA biraz iyi günlerinde olsa G.SARAY çok erken bitirirdi bu işi. AVCI ise sahada gerek protestoların etkisi gerek berbat oyunlarıyla ARDA ile EMRE’ye bu kadar tahammül etmesinin cezasını çekti. Aslında bu ikiliye kırmızı kart çıkmaması ise tamamen MELER’in 3 maymunu oynamasından kaynaklandı. Sahi eliyle gördüğü sarı kart sonrası hakemi işaret ederek “BUNU YAZIN” diyen Belözoğlu’na ne demek lazım bilemedim.

Bu maçı o forma aldı diye başlık attım. Pazartesi havaalanında aldı G.SARAY bu maçı aslında. Şok mağlubiyete rağmen onbinlerce taraftar karşılamaya gitmişti. Başakşehir ise bu maçı C.tesi AVCI’nın basın toplantısındaki sözleriyle kaybetti. Gerilimi düşüreyim derken “dünyanın sonu mu” diyerek!. Sonuçta iliklerine kadar hakeden kazandı. Artık 29 Nisan’daki BEŞİKTAŞ maçı FİNAL olur.

MARIANO ve DONK sahanın en iyileriydi. Final haftalarına gelirken özellikle MARIANO inanılmaz işler yapmaya başladı. VİSCA’ya top göstermeyen JAPON da “ne denli isabetli bir seçim olduğunu” kanıtladı. Artık MAYIS’lar için kupayı ve turu geçtiğinde 7 final maçı kaldı. Dedim ya “O Forma ve Gelenek” tüm bunları başarmaya YETER..

Çarşamba AKHİSAR’dan başlayarak..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com

twitter: @iskendergen1

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular