https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

NEYSE Kİ BİTTİ

Okunması Gerekenler

Kabus gibi bir 17 hafta geçirdik.”Daha kötü olmaz” dedikçe daha kötü oldu her şey. Teknik ve idari bir sürü karar verildi,tedbirler alınmaya çalışıldı. Hiç biri para etmedi. Ne yaptıysak olmadı ve ligin ilk yarısını tarihimizde ilk defa 17. sırada kapattık.İşin kötüsü ne biliyor musunuz? Oynadığımız futbolla 17.’liği sonuna kadar hakettik. Bu oyunun hakkı bu, acı ama gerçek.Tek tesellisi var bu gecenin , neyse ki ligin ilk yarısı sonunda bitmiş oldu. Yapılacak transferleri ve Ersun Hoca’nın dokunuşlarını bekleyeceğiz artık.

 

Halbuki karşımızda bir çok eksiği olan bir Antalyaspor vardı. Çok önemli oyuncuları sakat ve cezalıydı. Maçın ilk yarısında da Chiko oyundan çıktı. Bülent Korkmaz beraberliğe razıydı, sadece Doukhara ileride kalmıştı, takımın kalanı defans yapıyordu. Buna rağmen oyunun hiç bir anında ciddi bir baskı kuramadık. Çok yavaş ve hareketsiz oynadık. Sadece Mehmet Ekici’nin bireysel çabasıyla şapkadan tavşan çıkarmasını bekledik durduk. Ciddi anlamda ıstırap vericiydi bu oyunu izlemesi. Çok ama çok üzücüydü sahadaki görüntü.

 

Tek tek oyuncuları konuşmaya gerek yok. Takım halinde kötü bir performans sergiledik. Ancak bu kadar kötünün arasında Roman’a iki çift laf etmeden geçemeyeceğim. Hadi arkadaş, kötü stopersin orasını biliyoruz. Her şeyden önce stoper sertliğine sahip değilsin. Ama üstüne gelmeyen rakibe karşı nasıl iki sarı kart görüp te sonrasında oyundan atılmayı becerdin? Hele hele ikinci karttan önceki o top kontrolü nedir ? Böyle yeteneksizlik olur mu? Böyle Fenerbahçe futbolcusu olur mu ? Trnava maçında sakatlanmadan önceki haftalarda o mevkide Yiğithan’ı oynatsaydık bundan daha kötü ne kadar olabilirdi?

 

Neyse artık tek tek oyuncuları konuşmaya gerek yok. Ersun Hoca da nelerin değişmesi gerektiğini biliyordur. Bakalım mevcut şartlar altında bu değişiklikleri ne kadar gerçekleştirebileceğiz. Ben bugün Antalya Stadı’nın tribünlerinde ciddi anlamda rahatsız oldum sahadaki görüntüden. Çok ama çok üzüldüm. Ligin ikinci yarısıyla beraber artık özlediğim Fenerbahçe’mi geri istiyorum.

 

Neyse ki kabus gibi geçen ilk yarı bu gece bitti.

Bu kadar kabus yeter, 2019 başarılarla dolu bir sene olsun.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular