https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

“NETO” KAFA “NETO” MERMER

Okunması Gerekenler

İlim Çin’de dahi olsa gidin denildiği halde din mi, ilim mi diye tartışan angutlar var ya hani? Onun yeri ayrı, öbürünün yeri ayrı oysa..

 

Çin’e de gitmeye hacet yok, Minarenin üstündeki paratonere bakan anlar.

 

Futbolun yeri ayrı, basketbolun yeri ayrı, aynı çatı altında olsa da..

 

Adam çıkmış diyor ki; basketbol şubesi.. Lan oğlum, özerk o şube kısmen de olsa.. Zaten de o yüzden o şube başarılı.. Baksana şu futbol şubesinin haline.. Vah ki; ne vah..!!

 

Koskoca Fenerbahçe Spor Kulübü futbolcu transfer ediyor, transferi gerçekleşen oyuncu hakkında iki kelam laf edelim diyoruz, tanıyana, bilene aşk olsun..

Önce YouTube’a bakıyor taraftar arkasından istatistik siteleri kurcalanıyor falan..

 

Futbol takımına sosyete pazarından alışveriş yapar gibi transfer yapılırsa olacağı bu..

Hoşumuza giden bir şey olursa alırız diye de değil ha.. Üstümüze giyecek bir şey kalmadı, buluruz bir şeyler kafasıyla alışveriş..

 

Sonra bakıyor, bakıyor beğendiklerine cepteki para kısa geliyor, pazarın kapanma saatine yakın çöp çekirdek ne bulduysa, üçüne beşine bakmadan ne kaldıysa artık koyup poşete dönüyor eve..

 

Ya iki yıkadıktan sonra orası burası sarkıyor ya da defolu falan.. Nadiren de iyi çıkıyor işte..

 

Bu yılın sosyete pazarlığı da Zenith.. Tezgahı kapatırken son dakika müşterisi buldu.. Giuliano’dan sonra Neto da Fenerbahçe’nin yolunu tuttu.. En az 1 transfer daha bekliyorum bu kulüpten..

 

Neto’yu tanımıyorum.. Sert bir stoper olmadığı söyleniyor.. Hızlı bir oyuncu da değil.. Tekniği fena değil gibi.. Bu özelliği ile faydalı olabilir.. Hava hakimiyeti istatistik sitelerine göre çok yüksek değil.. Geçen sezon doğru düzgün oynamamış, 200 kadar maç oynayıp hepi topu 4 tanecik gol atmış.. Stoper ya bu..?? 4 tane golü kendi kalesine atar o kadar maçta.. Bir diğer defosu da Portekiz’li.. Basen büyütmeye gelmiş olma ihtimali de yüksek..

 

Bence Neustadter’den pek bir fazlası olmayan sıradan bir stoper.. Squawka puanı bunu gösteriyor. Pas yüzdesi %94..Al gülüm ver gülüm pasıdır çoğu.. Ortalama pas uzunluğu 20 mt.. İkili mücadele kazanma yüzdesi %64..Bu fena değil.. Maç başına ortalama bir gol girişimi ve 2 defansif hata ortalaması var..

 

Neyse,  bekleyip görelim..

 

Bilinçsiz transfer politikasının son halkası gibi duruyor, içimde kalmasın, tahminimi söyleyim

 

Defansif bir sağ bek alındı.. 31 yaşında vasat bir sağ açık bonservisiyle transfer edildi.. Sağ bek oynamışlığı da kıvırma payı..Aatıf her haliyle ondan iyi, Volkan Şen bile daha etkili.. Kaliteli ama sakatlığı soru işareti bir santrfor alındı, üstelik yaşlı ve pahalı.. Sol bek yok, 8 numara yok.. 10 numara da yok.. Giuliano da tam bir 10 numara değil..

 

Şimdi çok bilmişler diyecek ki; dünyada 10 numara kalmadı, Aykut Kocaman sisteminde öyle bir oyuncu yok zart zurt..

 

İki tane kazma, stoperimsi õn libero ile sağa sola yana oynayan her sistemin klasik bir 10 numaraya ihtiyacı var..

 

Ersun Yanal zamanında 10 numara konuştuk mu??

 

Hoca tercihinden tut, tüm transferler koca bir fiyaskoyu işaret ediyor..

 

3 Temmuzun üstünden 6 tane daha Temmuz geçti.. Bırakın bu işleri.. Önümüze bakalım.. Geldi, geçti..

 

Aziz Yıldırım bu kulübün başında olduğu sürece bu camia şampiyonluk göremez.. Bu net..

 

Bir zamanlar seni doğuran ana ne güzel ana diyordum, şimdi ise Fenerbahçe camiasının en talihsiz anı Aziz Yıldırım’ın ana rahmine düştüğü andır diyorum ve haklıyım…

 

Evet Azizspor’lular.. Küfredebilirsiniz, alıştım artık..

 

Bilmukabele..!!

 

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular