https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

NEFESLER TUTULDU

Okunması Gerekenler

NEFESLER TUTULDU

Başakşehir’in kendi sahasında 2 puan bırakmasıyla, Galatasaray’a üç maçta bir beraberlik hakkı doğdu.Son üç maç için bundan iyisi de olamazdı.

 

Akhisar kupayı düşünecek, yedeklerle çıkacak, Okan Buruk takımı oynatmayacak, duyum aldık, maçı verecek dedikoduları ile başlayan maçın hiç de öyle olmadığı daha maçın başlamasıyla belli oldu. Akhisar maç boyu aslan gibi mücadele etti, adına zerre leke getirecek bir oyun oynamadı. Akhisar taraftarının hiçbir şekilde kötü oynamayan Danny’i neden ıslıkladığını anlamadım. Ne yaptı bu adam? Tek suçu bir dönem Galatasaray’da oynaması mı? Oysa gözler Demba Ba’ya, Mousa Sow’a, Sivas’a çevrilmeli. Futbol ahlakınızı tekrar sorgulayın…

 

Gelelim maça…

 

İlk yarının ilk 15 dakikasına bakınca sanki Galatasaray bir beraberlik hakkını bu maçta kullanmak istermiş gibi bir görüntüsü vardı. Ancak hızlı gelişen iki atakta üç dakika içinde gelen Rodrigues’in iki golü maçı bir anda 2-0’ a getirdi. Galatasaray da taraftarlar da rahatladı. Bu dakikadan sonra ilk yarı sonuna kadar maç Galatasaray kontrolündeydi ancak defans arkasına atılan tüm toplar tehlike yarattı. Maç kolay bitmeyecekti. Maçın kırılma anı komik bir penaltı pozisyonu oldu. Ali Palabıyık’ın sırf bu penaltı kararı için bile düdüğü elinden alınabilir. Kör adam bile bunun penaltı olmadığını anlar. Neyseki ilahi adalet yerini buldu da Soner topu havaya dikti. Donk’un kaçan penaltıdan sonra elini havaya açarak adalet yerini buldu iması sarı karta mal oldu. Bu da garip. Hangi kuralda bu hareket sarı kart?

 

İkinci yarı 2-0 önde başlıyorsun. Tabiki skoru koruma ve rehavet psikolojisi getirdi.Akhisar çok hızlı başladı ve 50.dakikada golü buldu. 2-1. Kabus dolu bitmeyen dakikalar başladı. Dan dun vur gitsin mantığı hiç yakışmadı. Top kontrolü tamamen Akhisar’da idi. Pozisyonlarda yakaladılar ama Muslera gününde idi. Daha doğrusu tüm takımda Donk ile beraber takımın en iyileri oldular. Diğerleri vasatı geçemedi. Sinan ve Yasin değişikliği de çok fazla etki göstermedi. Son dakikada kazanılan penaltı için topun başında yine Gomis vardı ve geçen haftanın tekrarı oldu, penaltı kaçtı. Son onbeş dakika resmen nefesler tutuldu. Kalbi olanlar için tehlikelidir uyarısı verilmeliydi. Öyle ya da böyle maç bitti. Kazanan Galatasaray oldu. Artık iki maçta gelecek dört puan mutlu son demek. Böyle maçlar rakip kim olursa olsun zordur. Taktik filan olmaz. Yürek konur, mücadele konur. Bu gece oyun, taktik, pozisyon filan hiçbiri yoktu ama inanmışlığın verdiği mücadele ve birazda şans vardı. Bu da galip gelmeye yetti.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular