https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

NE YAPTIN KAPTAN?

Okunması Gerekenler

METEHAN SOZUGECENLigde Pazar günü heyecanın tavan yaptığı bir doksan dakika izledik. Liverpool alışagelmiş şekilde oyuna hızlı başlayıp golü bulamadı. Bunda Chelsea’ nin takım savunmasının çok iyi olmasının etkisi olduğunu söylemeliyiz. Mourinho takımları genelde takım savunmasını çok iyi uyguluyorlar. Bu maçtan önceki yazımızda Chelsea Chelsea’ dir demiştik ve bunu gösterdiler. Liverpool bu maç için hayal kırıklığı yarattı. Kaptan Steven Gerard ilk yarının son saniyelerinde topu kontrol edemeyip kayınca Chelsea Demba Ba ile 1-0 öne geçiyordu. Bu gol beraberlikte bile büyük avantaj yakalayacak olan Liverpool u paniğe sevk etti.

demba2İkinci yarı boyunca baskı kurup bol şut atmış olsalar da üretkenlikten uzak bir görüntü içindeydiler. İkinci yarının sonunda da tüm riskleri  aldıktan sonra ikinci golü de yediler. Geçen hafta bu maçtan önce sevgili Burak ile 89 yılındaki Arsenal maçını konuşmuştuk ve kendisi çok güzel bir yazı ile ABC Spor’da bu hikayeyi anlatmıştı. Bir anda dünkü maçtan sonra “acaba bizim yüzümüzden mi oldu?”  diye düşünmeden edemedim.

Şimdi Liverpool C.Palace deplasmanına gidecek ve evinde Newcastle’ı ağırlayacak. Puanı 80. Chelsea 78 punda evinde Norwich ve Cardiff deplasmanı var. City ise 77 puanda ve en önemli maçına bu cumartesi çıkıyor. Everton deplasmanına gidecek City bu maçı alırsa son iki maçı evinde Aston Villa ve West Ham ile..

dembaSürekli tekrar ettiğimiz gibi İngiltere’ de her an her şey olabilir. Ancak buradaki gerçek Liverpool berabere kalsa bile çok avantajlı olacakken maçı kaybetmesi yüzünden işleri daha zor gibi gözükse de bence yine de diğer iki adaydan küçük de olsa bir adım öndeler. City’nin kalan 3 maçında 3’te 3 yapacağını zannetmiyorum. Pazar günü herhalde Anfield Road da birçok kişi aynı şeyi söylemiştir. “Ne yaptın kaptan ?”
metehan.sozugecen@abcspor.com

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular