NE UĞRAŞTIN BE CÜCÜ!

NE UĞRAŞTIN BE CÜCÜ!

Asla puan kaybını bir hakeme bağlamam. Hakemler bizi doğruyor sözlerini itiraf etmeliyim ki komik buluyorum. Zira eğrisi doğrusuna denk gelir ve su yolunu bulur diye düşünürüm. Geçen devre Galatasaray, bu devre de Fenerbahçe camiaları  -futbol terimiyle- sağlam ağlak yapıyorlar. Neyse bize ne. Biz işimize bakalım.

Ama bu Cücük hakem gerçekten rezil bir hakem Türkiye’de. Hatırlayın, VAR olmasa, Beşiktaş -Galatasaray maçını Beşiktaş değil Galatasaray kazanacaktı. Neyseki, VAR vardı da, Cücünün tüm pisliğini toplamıştı maç. O maç yazımda da aynısını yazmıştım. Bugün gözünün önündeki faulü sarıyla geçiştirme çabası, gene VAR’dan döndü. Elbette çok aptalca bir kırmızıydı. Ama kırmızıydı. Babel oyuna girip 2 dakika sonra aptalca hareket yapıp kırmızı görmedi mi? Ama eyyamcı Cücünün hesabı VAR’dan döndü.

Maç içinde akıl almaz zırvalıklar devam etti. Son dakikalarda baskı yiyen Beşiktaş’a son bir darbeyi de, Quaresma’nın olmayan hareketine faul verip pozisyon yaratmaya çalıştı. Akabindeki harekete ofsaytı çalmak zorunda kaldı, zira o da VAR’a gidecekti, ve gene rezil olacaktı. O yüzden bu Cücü maç esnasında VAR’a gitmeyecek her hareketi Malatya lehine kullandı. Taça çıkmayan topa taç, 18 dışında kalecinin eliyle top tutmasına içerde eyyamı vs, vs. Ljajiç’e sarı kart fırsatını da tabi asla pas geçmedi.

Düşünsenize: F.uck Off diyen Soldado direkt kırmızıya rağmen bir maç ceza ile yırtıp derbide sahada olacakken, stresten kurtulmuş korner direğine vuran Ljajiç sahada olmayacak. Galatasaraylı Japon da aynı küfürü etti, tek bir maç bile ceza almadı. Bir gecede Caner için deli saçması kural uyduran ve tonla ceza yazan TFF ve haramileri, bunlara gözlerini yumuyorlar. Ve utanmadan sıkılmadan diğer klüp başkanları bağırıp çağırıp ağlıyorlar.

Neyse ki Beşiktaş maçı aldı da, ben de içimi rahat rahat döktüm. Zira asla puan kaybında suçu hakeme sallamam. Bugün ise hakkım. Yetti çünkü bu Cücü!

Maça gelince, Her iki yarıya harika başladı Beşiktaş, ama Bursa maçı gibi zaman zaman kopukluklar yaşadı. Özellikle ilk yarının 25. dakikasından sonra hiç dikine top yapamadı Beşiktaş. Topu bir türlü Ljajiç ile buluşturamadı. İleride Burak’ın olağan üstü performansı beni çok üzüyor. Bir aptallık yüzünden, geçen sene devre arası gelse, şampiyonluk alınacak, bu sene de liderin bu kadar gerisinde kalmayacaktı. Neyse zararın neresinden dönülse kardır. Artık Burak’a laf eden de pek kalmadı zaten. Adam canla başla savaşıyor. Alternatifi olmamasına rağmen, hiçbir rahatlama yaşamıyor. Maça ikinci yarısına ise zincirinden boşanmış gibi başladı Beşiktaş. Gol anıra anıra geliyorum dedi ve geldi de.

Form grafiğini sürekli arttıran bir başka oyuncu da, Atiba, bugün golle de süsledi çıkışını. Quaresma bile süt dökmüş kedi gibi, hizaya gelmiş göründü. Ljajiç’inden Burak’ına, Lens’ten Güven’e bir kamyon gol kaçırdı Beşiktaş. Kagawa’nın adını bile anamıyoruz. O yüzden bu çıkışı iyi değerlendirirse Beşiktaş, şampiyonun belli olduğu ligde, ikinciliği kapabilir. Bir parantez de Mirin’a açmak istiyorum. Yan pas dışında tüm uzun pasları verimsiz. Golde de adamını iyi tutmadı. Defansif yönü çok iyi ama, oyun kurma konusunda mutlaka düzelmesi gerekiyor.

Haftaya derbi maçı var. Kağıt üzerinde ağır favori Beşiktaş. Sadece stat atmosferi değil, oyuncu kalitesi olarak da, çok üst düzeyde Beşiktaş. Üstelik bir çok oyuncu form da tuttu. Ama derbiler belli olmaz. Süprizlere hep açıktır. O yüzden keyifli bir maç izleyeceğimizi umuyorum. Neyseki o maçta Cücü olmayacak.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cuneyd.yuzak@abcspor.com

twitter: @cyuzak