https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

NBA’DE 24 MİLYAR DOLARLIK TARİHİ İMZA!

Okunması Gerekenler

NBA yönetimi, televizyon yayın hakları için tarihte eşi benzeri görülmemiş düzeyde astronomik bir anlaşmaya imza attı. Turner ve ESPN ile yeniden anlaşan NBA yönetimi, 2016 yılından itibaren geçerli olacak ve 9 yılı kapsayacak yeni sözleşme ile toplamda 24 milyar doları (yaklaşık 55.2 milyar TL) kasasına koyacak.

NBA, eskisinin yaklaşık üç katı gelir elde edeceği yeni anlaşmaya göre dev lig için senelik yaklaşık 2.67 milyar dolarlık (6 milyar 150 milyon dolar) bir gelir yaratmış olacak. Şu anki sözleşmede Turner ve ESPN’in 8 yıllık anlaşma için ödediği tutar 7.5 milyar dolar değerindeydi.

Böylece dünyanın en önemli ligi, 9 yıllık yeni anlaşma ile gelirini eskiye oranla üçe katlamış oldu.

YENİ TAKIMLAR, EKLEMELER OLABİLİR

NBA’de yaşanan bu gelişmeler sonrasında gözler, lige katılmak isteyen şehirlere çevrildi. NBA yönetiminin, 3-4 sene içinde ligin genişlemesine dair bir karar alması durumunda 29 takımlı lige 2 şehrin daha katılması gündeme gelebilecek. Lige katılmak için başvuru hazırlığındaki şehirler arasında Seattle, Las Vegas, St Louis ve Kansas City yer alıyor.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular