https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

NBA PLAY-OFF’LARDA İKİ TÜRK: HİDAYET TÜRKOĞLU VE ÖMER AŞIK!

Okunması Gerekenler

NBA play-off’larında Türkiye’yi Los Angeles Clippers’li Hidayet Türkoğlu ve Houston Rockets’li Ömer Aşık temsil edecek.
Ligin 57 galibiyet-25 mağlubiyet ile en iyi 3. Galibiyet oranına  sahip ekibi Los Angeles Clippers’ın formasını giyen Hidayet Türkoğlu 10. kez play-off sahnesine çıkacak.
14.sezonunu geçiren tecrübeli oyuncu ve ekibi Golden State Warriors karşısında Konferans Yarı Finaline çıkmak için ter dökecek.
İki takım arasındaki ilk maç, 19 Nisan Cumartesi günü TSİ 22.30’da..
2002’de Sacramento Kings, 2004’te San Antonio Spurs ve 2009’da Orlando Magic ile çok yaklaştığı şampiyonluk yüzüğünü kazanıp Mehmet Okur’dan sonra (Detroit Pistons – 2004) bu onuru yaşayan ikinci Türk basketbolcu olmak istiyor ve belki de bu onun son şansı olacak!
Play-off’lardaki diğer Türk basketbolcusu Ömer Aşık ise NBA’deki 4. sezonunda da play-off’larda mücadele edecek.
Geçen seneki flaş yükselişin ardından bu sene Dwight Howard’ın gelişiyle pabucu dama atılmış gözüken milli oyuncumuz, dünyanın en iyi pivotunun sakatlanması ile aldığı süreler artınca hem kendine güveni geldi hem de sayı ve ribaund ortalamaları yükseldi.
Houston Rockets  batıyı 4.bitirdiği normal sezonda  konferans 5’incisi Portland Trail Blazers ile eşleşti ve turun az da olsa favorisi konumunda..
Rockets ile Trail Blazers arasındaki ilk karşılaşma, 21 Nisan Pazartesi TSİ 04.30’da Houston’daki Toyota Center’da yapılacak.
Ömer’in önünde daha uzun bir kariyer var ve şampiyonluk yüzüğü hayali için vakti bol ama son durağa gelen Hidayet bu seneki  istasyonda da inemezse en büyük rüyası gerçekleşmeden NBA kariyeri bitebilir.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular