https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

NBA PAZARINDA SINIRSIZ SERBEST 7 FLAŞ OYUNCU

Okunması Gerekenler

marc gasol1. MARC GASOL, Memphis : Ispanyol Pivot ilk kez serbest oyuncu olmuyor. Hatırlayın, 2011 lokavt çılgınlığında, Rockets, Grizzlies’le yarışarak, 55m$ değerinde 4 yıllık bir anlaşma önermişti. Fakat bu defa onun son kontratı olacak ve hiçbir takım Grizzlies’in teklif edebileceğini teklif edemeyecek.Tennessee’de kalarak yapabilecekleri ile New York’a gidip kaybedecekleri (yüksek vergi ödeyip daha az kazanması) arasında bir kıyaslama yapılırsak aradaki fark büyük.

Ayrıca abisi Grizzlies’in takım lideri olduğundan beri yani liseden beri, sadece Memphis’te yaşamasının etkisini de göz önüne almalıyız. Spurs’ün ortalığı karıştırma olasılığına rağmen büyük ihtimalle hiçbir yere gitmeyecektir.

 

LAMARCUS2. LAMARCUS ALDRIDGE, Portland : Bir yıldan kısa bir süre önce, Aldridge, gelmiş geçmiş en iyi Blazer olmak istediği söyledi ki bunu sadece Pasifik Kuzeybatı kalarak gerçekleştirebilir. Fakat 3 yıllık 55m$ değerindeki kontratı uzatma teklifini de reddetti ve otoritelere onun beş yıllık daha karlı bir kontrat istediğini iddia etti. Bu kontrat Aldridge’in üçüncü kontratı olacak ve muhtemelen serbest oyuncu piyasasını gerçek anlamda test etmek için de son şansı. Blazers’in playoff’ta ilk turda elenmesine de mani olamamıştı. Ligdeki idareciler, Aldridge’nin gitme ihtimalinin kalma ihtimalinden daha yüksek olduğunu düşünüyor.

 

love3. KEVIN LOVE, Cleveland : Cavaliers’taki üçüncü dişli konumuna geldi ve kariyerindeki ilk playoff serüveni onu hazırlık kampına kadar sakat bırakacak ciddi bir omuz sakatlıyla sona erdi. Kontratındaki opsiyonu kullanmadı, peki şimdi ne olacak? Bunu birkaç biçimde tartışabiliriz. Acaba adını ilk duyurmaya başladığı Güney California’ya mı dönecek? Veya Oregon’da evi olan Portland’a? Son olarak, belki de Cavs’da kalacak. Love’ın Cavs’le bir yılı oyuncu opsiyonlu olarak iki yıllık bir anlaşmaya imza atacağı etrafta dolaşıyor. Bu anlaşmadan sonra, bütçeler fırladığında, tekrar serbest oyuncu piyasasını deneyebilir. 16.7m$ kazanabilecekken, şimdi gelecek yıl için 18.9m$ kazanabilir.

 

DEANDRE JORDAN4. DEANDRE JORDAN, LA Clippers :  Her oyuncu esasında bir gecede 20 ribaunt alamıyor.

Jordan’ın bu hem bir All-Star hem de Yılın Savunma Oyuncusu olma konusunda sağlam bir tartışma yapılabilir. Akıl almaz serbest atış şutları, boyalı alandaki varlığından dolayı bu dönemde göz önümde bulunmuyor ve Doğrusu, NBA’deki şuan en kuvvetli oyuncu. Son lockout’tan beri bir tek bir maç kaçırmadı. Steve Ballmer onu tutmak için 5 yıllık bir anlaşma önereceğini söylemek kesin gibi ve o da bu teklifi kabul edecektir.

 

 

GREG MONROE5. GREG MONROE, Detroit : Detroit Pistons onu max oyuncu olarak görmeli midir? Bir yıl önce görmediler ki Monroe ve menajeri David Falk karşılıklı görüşmeleri kabul etti ve 2015 yazında ne olacağı görmeye karar verdiler.

Bana göre Knicks anlaşmak için varını yoğunu harcayacağı oyuncu olacak ki özellikle draftta 4. Sırayı onların seçeceğini düşünürsek, ne Karl Anthony Towns ne de Jahlil Okafor’u alabilecekler. Fakat tekrar, Detroit’ten alacağı 5 yıllık bir anlaşma ile Knicks’ten (New York’ta vergiler daha yüksek) alacağı 4 yıllık bir anlaşma arasında alacağı net miktar arasında epey fark var. Şimdilik, Mike Scotto birkaç hafta önceki haberine istinaden, Knicks’in bir numaralı hedefi olduğu görünüyor. Pistons’ın Ersan İlyasova takasından sonra, Van Gundy onu dört numarada oynatmak istediği çok net!.

 

millsap6. PAUL MILLSAP, Atlanta : 2013’de yapılan en iyi anlaşmalardan biriydi, Hawks, üst üste All-Star olma başarısı göstermiş ve oyununu genişletmeye devam eden, sert ve çok yönlü bir oyuncu için senelik 10m$’dan daha bir miktar ödemişti.

30 yaşında, son vurgunu olacak ve Maksimum kontrat almak isteyecektir. GM Danny Ferry’nin önceki teklifleri sayesinde, Hawks’in Millsap’i memnun etmek için yeterince cap boşluğu var ve oturmuş kadrolarını devam ettireceklerdir. Tek soru, takım sahibinin para verme isteksizliği ve potansiyel satıcıya daha az cazip borç yapmama duruşundan kaynaklanıyor. Öyle ki Anthony Ressler grubunun milyar dolarını 850m$ arttı ve satışlar kapandı, tüm sistem artışta.

 

ELLIS7. MONTA ELLIS, Dallas : Geçen sezon Dallas’ın skor yükünü çekti. Son altı sezonda sadece 10 maç kaçırdı ve hala 30 yaş yaşında, en azından Eylül ayına kadar. Ellis ayrıca son kontratın önemli bir kesintiye gitmişti ve bu defa aynı rakama yakın olmayacaktır ki son yılındaki 8.7m$’lık oyuncu opsiyonunu kullanmamaya karar verdi. Mavs, Ellis olmadan yoluna devam etmeyi planlıyor. Şutör guardl bulmak kolay değil ve Ellis’in talipleri de az olmayacaktır.

 

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular