https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

NBA G-LEAGUE, YENİ KITANIN YÜKSELEN DEĞERİ

Okunması Gerekenler

Geçen sezonla birlikte aldığı Gatorade sponsorluğu ve yeni ismiyle NBA G-League ya da bilinen, eski ismiyle NBADL (NBA Development League- NBA Gelişim Ligi) atağa geçmiş durumda..

2001-02 sezonunda başlayan lig sadece 8 takımla start almışken bugün NBA takımların 27 tanesinin içinde bulunduğu bir organizasyona dönüştü.

Bugün icin ligde kendisine ait bir takımı bulunmayan Franchise’lar sadece; Portland Trail Blazers, Denver Nuggets ve New Orleans Pelicans..

NBA’e yolu düşen 3-4 oyuncudan birinin istatiksel anlamda geçiş yaptığı bu lig, sadece oyuncular özeli değil, koçlar-takım yöneticilerini hatta hakemleri de NBA için hazırlayan NBA’in resmi ikinci ligi statüsünde..

NBA kadroları maksimum 15 oyuncudan oluşuyordu ama “çift yönlü kontrat yapabilme” ile takımlar kadrolarında 2 kişilik daha yer açılacak ve bu uygulama; 30×2’den 60 yeni oyuncunun daha NBA’de oynayabilmesi anlamına geliyor.

Yani bu lig, hem basında yapılan reklamlar, hem ESPN kanalları önderliğinde, Facebook, Eleven Sports, Twitch, NBA TV’deki maç yayınları hem de akabinde artacak kontrat ücretleri ile cazibesini epey arttırmışa benziyor ve özellikle “NBA hayalindeki” genç yıldızlar için çok önemli bir eşik konumunda..

Bu arada ligin son şampiyonu Raptors 905’i (Raptors) 2-0’lik seri ile geçen Austin Spurs (Spurs) olmuştu.

Yeni sezon Kasım ayında başlayacak ve Nisan ayındaki play-off’larla sona erecek.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular