MUHTEŞEM

BULENT BILIRGENMükemmel oynadılar. Bekleri sayısız kere bindirip sayısız orta gönderdiler rakip ceza alanına…Yaptıkları pres, topu yüksek tempoda çevirmeleri ve girdikleri pozisyonlar tam anlamıyla kusursuzdu. Gerçekten 3 puanı hakettiler..Sivrilen, yıldışlaşan oyuncuları omadığı gibi takım olarak eksiksiz oynadılar. İki stoperi rakiplerinin çok ünlü, adına şarkılar yapılan santraforuna göz açtırmadılar.  En büyük eksiklikleri işi bitirme konusunda eksik kaldılar. Canı gönülden tebrikler MUHTEŞEM Sivas’a…

 

bjk sivas 1Buna karşılık MUHTEŞEM bir 3 puan aldı İstanbul takımı… Herhangi bir Beşiktaşlı bu maçı rüyasında görse bitiremeden kan ter içinde kalkardı herhalde. Devamlı topu ayağında tutan , üstüne gelen bir rakip, devamlı baskı ve ha yedik ha yicez tadında bir maç..Ama şampiyonluğa oynamanın dayanılmaz şansı ile kazanılan bu 3 puan biraz sonra oynanacak kainat derbisi öncesi kaymaklı ekemk kadayıfı gibi oldu.

 

Atiba, Serdar, Necip, Tolgay ve hatalı çıkmadığı sürece Cenk galibiyette payı olan bir avuç oyuncu idi bugün siyah beyazlılar için. Bir de son 15 dakikada yaptığı tempolu koşular ile Olcay’ı kara listeden çıkartabiliriz. Demba Ba ‘ya 89 dakika dayanan Bilic’i oyun görüşünden ötürü yine tebrik ederim. Son 5 dakikada Mustafa’nın yarattığı etkiyi eminim ki görmemiştir.

 

bjk sivas 2Özetle bu alınan 3 puan değil Altın hiçbir Doğal Kaynak ile tanımlanamaz! Bu hafta Kayseri Erciyes geçilip daha sonra Fenerbahçe ile ligin yarı final maçına gelindiğinde bu 3 puanın değeri daha iyi anlaşılacaktır.

 

Artık gözler Perşembe gününde…Uzun toplarla oynayan, özelikle sol açıkları çok kaliteli olan tempolu bir rakiple karşılaşacağız… Ama benim inancım iki maçta da galibiyet alacağımız yönünde.

 

Tek handikap 8 sene önceki Liverpool faciasından sonra ara verdiğim Avrupa Kupası deplasmanlarına bu maç ile başlayacak olmam!

 

İzleyecek herkese kolay gelsin…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

bulent.bilirgen@abcspor.com