https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MUHTEŞEM BİR PUAN

Okunması Gerekenler

BULENT BILIRGENMuhteşem Bir Puan

Rıza Çalımbay çıkın ölene kadar koşun top nerede ise orada olun gol atmak önemli değil kafasında çıkartmış takımını. Onlar da hakikaten inanılmaz bir 45 dakika oynadılar. Eğer ikinci yarının ilk 20 dakikasında bayıldıklarını görmesek ne içtiler diye sormadan edemezdik kendimize. Nasıl 3 gol attılar kendileri de pek anlamadı ama santraforlarının dünya çapında bir performans gösterdiği de bir gerçek. Bu kadar tempolu ve ne yaptığını bilen bir hucüm oyuncusu çok görmüyoruz. Eren Derdiyok bizim Milli Takımımızda olsa kesinlikle sınıf atlatır. Üç büyüklere transfer yapma olasılığı çok büyük. Kasımpaşa’nın Fb maçında da beğendiğim stoperi TITI ve yanındaki Omeruo çok iyilerdi..Sadece Gomez’in golünde pozisyon hatası yaparak golü yediler.

bjk 123Beşiktaş’da kalecisinin kabul günü vardı. 2. ve 3. gol hadi neyse de 1.golde o topa elin değiyorsa çıkar arkadaşım. Sol bek İsmail’e ise bu maç hızlı geldi. Kabloları yandı. Saçmaladı zaman zaman.. Milosevic bana göre kötü oyuncu değil ama kendine güveni yoktu bu gece. Verebileceği pasları bile vermedi kolay olanı seçti. Onun için de bu tempolu maç ile başlamak şansızlık oldu.Ama yine de baskı yiyince çift stoperin durumu pek de içaçıcı değildi. İşin defans yönünü geçtim topu oyuna sokmada acemiler mangası gibiydiler. Ortasahada, Necip ve Atiba vasatı aşamaz iken Oğuzhan yine başarılıydı. Sosa ikinci yarıda kalite vitesini arttırp muhteşem bir asist yaptı. Querasma’nın muayyen gününü çabuk farkına varan Şenol hoca G:töre’den ise hayal ettiği verimi alamadı. Yine de Q17 mi G7 mi dersiniz 777 kere Gökhan derim.

bjk kasim rodolfŞenol Güneş büyük bir takdiri haketti bu maç özelinde..İkinci yarı başında bahsettiğimiz değişikliklerin yanında ”planı pek tutmasa” da Cenk’i Gomez’in yanına alarak rakibi şaşırtmayı denedi. İşte Teknik Direktör budur. Dener, olsa da olmasa da dener. Bravo hocam.

Penaltı pozisyonunda hala kararsızım. Ortada bir plonjon var ama arkası dönük..Bu yüzden avantaj sağlıyor mu bilemedim. Ama bu arkadaş işin içinde ise aleyine karar çıkması normal. Emek hırsızı listesinde en üstlere ismi yazılacak bu Hollandalı’ya hurmalar tekerlemesini söylemek en doğrusu sanırım.Ama yine de Cüneyt Çakır’ın kötü hakem olduğunu senelerdir iddia etmekten kıvanç duyuyorum. Eyyamcının hem babası hem de oğlu olan bu zat 5 dakika uzattığı oyunda sırf penaltıda 3 dakika geçmesine karşılık korkudan 14 saniye fazla uzatabiliyor.

Son olarak Beşiktaş için bu kaybedilmiş 2 değil kazanılmış 1 puandır. Belki son dakika penaltısı taraftarın keyfini kaçırmış olabilir ama karşılarında inanılmaz tempo yapan takıma bile kurdukları 20 dakikalık amansız baskı yine gözlerinin pasını sildi.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : bulent.bilirgen@abcspor.com

twitter : @BilirgenBulent

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular