https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MUCİZEYE DEVAM

Okunması Gerekenler

3 gün önce Ankaragücü golü attığında tam “lig bitti” derken bir gereksiz penaltı yaptılar, ordan döndü. Bugün de maçın büyük bölümünü tırnaklarımızı yiyerek izledik. İlk devreyi alışık olduğumuz gibi çöpe attık. İkinci devre 10 kişiye karşı bile neredeyse 2.golü yiyorduk. Top direkten döndü, maç ta orda. Belki de lig ?

Halbuki ilk 11’i gördüğümde ben umutlandım açıkçası. Cift santrafor ısrarından vazgeçmiştik.Arda ve İrfan Can’ın beraber oynaması da yaratıcı oyuncularımızın fazlalaşması açısından pozitifti. Ancak hiç beklediğim gibi bir oyun çıkmadı ortaya. Rossi maç başında Valencia’nın yanında 2.santrafor gibiydi. Daha sonra kanatta da etkili olamadı.

Esas kötüler ise ara transferde kurtarıcı olarak aldığımız Osterwolde ve Samet’ti. Osterwolde inşallah bu değildir ve adaptasyon donemi sonrası kendini gösterir. Yoksa ciddi bir parayı sokağa atmış oluruz. Samet ise yediğimiz golde yaptığı hata ile maalesef bir kez daha verilen bonservisi haketmediğini gösterdi.

Arao Crespo ikilisine gelince, sezonun ilk bölümünde çok iyi maçları oldu, haklarıni verelim. Ancak o dönemde önde basan bir futbol oynuyorduk. Kaptığımız toplarla rakibi dengesiz yakalıyorduk. Şimdilerde ise pas futboluna döndük. Yaratıcılığa daha fazla ihtiyac duyuyoruz orta sahada. Dinamizm değil incecilik te gerekiyor biraz. Maalesef bu ikili bu futbol tarzında biraz düz kalıyorlar.

O yaratıcılık zaman zaman aksasa da Irfan Can’dan geldi bugün. Maçın son bölümünde sakatlanmış olmasına rağmen isyan edenlerin başında geliyordu. Ferdi ve top kayıplarına rağmen Valencia da Alioski’yi yanlarına alarak bu isyana eşlik ettiler. Sonuçta uzun haftalardır hayalkırıklığı yaratan Pedro’nun 2 golüyle mucizeye devam ettik.

Bu mucize daha ne kadar devam eder bilmiyorum. Şans daha ne kadar yanımizda olur, onu da bilmiyorum. Bildiğim tek bir şey var, bize yakışan sonuna kadar bu mücadeleye devam etmek. Sonunda olur olmaz bilemem ama Fenerbahce’nin peşinde bu mücadeleye destek olmak çok güzel.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular