https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MUCİZENİN PEŞİNDE

Okunması Gerekenler

Çok zor biliyorum, hatta imkansıza yakın .Bir mucizenin peşine takıldık gidiyoruz kör topal. Galatasaray puan kaybeder mi bizim maça kadar? Sivas maçı olmaz ama belki Ankaragücü deplasmanı. Keşke bu durumlara düşmeseydik. En azından kendi göbeğimizi kendimiz kesecek vaziyette olsaydık. Yapamadık, saçma sapan puan kayıplarıyla biz sebep olduk 5 puanlık farka.

Takım da aslında öyle çok iştahlı başlamadı maça. Ferdi-Arda kanadından çıkacak bir ekstra topa bağlamıştık umudumuzu. O bölgeden de geldi golümüz Arda’nın asistiyle. Ancak nedense yine Giresun maçındaki gibi durduk golden sonra. Bunun sebebini anlamış değilim. Stres mi, hocanın isteği mi bilemiyorum . Fakat gerçek olan bir şey var ki bu temkinli oyum rakipleri cesaretlendiriyor. Bu yüzden ilk yarının son bölümünde aslında fazla da direnci olmayan Trabzon üzerimize geldi yok yere.
Bu bölümde ne defansif ne de ofansif olarak coşkulu olamadık.

Maçı televizyondan değil canli izlemenin farkı bu durumlarda ortaya çıkıyor. Fenerbahçe’li oyuncuların saha içi hareketsizliğini görüyorsunuz tribunden. Kendini boşa çıkaran, top isteyen, koşu gösteren olmayınca Fenerbahçe’nin futbolu iyice yavanlaşıyor. Bir de Valencia ve Rossi gibi ofansif oyuncuların kaptırdıkları toplar devreye girince pozisyon bulmamız iyice zorlaşıyor.

Belli ki hoca devre arasında bu konuda uyarıda bulunmuş. 2.yarıda takım hareketlendi. Top trafiği hızlandı. Daha çok alan bulmaya başladık, gözle görülür biçimde daha coşkulu bir oyun çıktı ortaya ve çok güzel 2 golle durumu 3-0 yaptık. Bu da takımı rahatlattı. Hatta biraz fazla rahatlatmış olacak ki iş biraz laubaliliğe döndü. Basit kayıplar Trabzon’u oyuna soktu. Irfan Can güzel kurtarışlar yaptı ama rakibin ayağına attığı iki top yüzünden de muhakkak kulağını çekmişlerdir maç sonrası.

Neyse ki sonuçta bıçak sırtında çıktığımız maçı kazasız belasız atlattık. Luan Peres’in defansa verdiği güvenden ciddi katkı aldık. Onun eksikliği yüzünden çok şey kaybettiğimizi anladık. Ferdi’nin enerjisi, en iyi gününde olmasa da Arda’nın oyuna kattığı renk, Arao’nun dengeli mücadelesi ve Zayc’ın orta saha katkısı ile çok ta aman aman bir top oynamadan kazandık. İkinci yarı bir 15-20 dakika güzel top oynadık. Mucizenin peşinde koşmaya devam.ettik.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular