https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MUCİZE GALİBİYET

Okunması Gerekenler

MUCİZE GALİBİYET

Kadınlar Avrupa liginde, Fenerbahçe Öznur Kablo Çek rakibi Prag karşısında yaklaşık 35 dakika geride götürdüğü, oyun içinde iki defa 14’er sayı geri düştüğü maçı kazanarak adeta mucizevi bir galibiyetle gurubunda açılışı yaptı.

Neden mucizevi galibiyet çünkü ribaundlarda 46-34, asistlerde 20-14 ile maçı tamamlayıp, toplam üç sayılık atış departmanında 7/25’te kalıp, Zandalasini’den 0/3, Mc Bride’dan 0/6 verim alarak kazandılar.

Özellikle Prag’ın üstün olduğu üç buçuk çeyrekte boyalı bölgede, Brione Jones ile Marija Rezan’ın performansı karşısında Kia Stokes ve biraz da Tuğçe’nin gayretleri takımı ayakta tutarken, hücum tarafında sanki top alev alev yanıyordu. Pas ritmi sağlanmadan ilk pası alan oyuncu direk çemberi düşündü. Hatta maçın oyuncusu Satou Sabally’nin bir çizgiden diğer çizgiye üç ya da dört sefer yaptığı, topun başka kimseye değmeden kullanıldığı çeşitli diğer bire bir hücumlar seyir zevki açısından heyecanlı olsa da bu seviyede oynayan bir takım için oldukça düşündürücü.

İkinci yarıda ki savunma sertliği hem rakibin direncini etkiledi hem de takımın ivmelenmesini sağladı. Zaman zaman oyun içinde kritik anlarda ki basit top kayıpları ve top kaybının kıyısından dönülen pozisyonlar yaşansa da savunmada ki gayret hücumları olumlu yönde tetikledi. Önümüzdeki maçlarda, boyalı alan savunmasını ilk adımda geçilmeyerek destekleyecek ön alan savunması da devreye girecektir.

Fenerbahçe Öznur Kablo çok özel bir takım. Saha içi ve dışı dayanışması ile aşamayacakları engel yok. Mucizelerin mutlaka bir olumlu mesajı olmalı.

Geçtiğimiz sezon tam fırsatını yakalamış, Avrupa şampiyonluğu yolunda giderken pandemiye teslim olunmuştu. Bu galibiyetle yeni bir yol açıldı ve bu yol yarım kalan öykünün belli ki son paragrafını tamamlayacak.

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular